مقامات ارشد ائتلاف ضدداعش درکانادا دیدار می‌کنند

منابع آگاه اعلام کردند، مقامات ارشد ائتلاف ضد داعش قرار است طی این هفته به منظور گفت‌وگو درباره راه‌های افزایش کارآمدی این کمپین در کانادا دیدار کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، به گفته این منابع، ژنرال جان آلن، نماینده باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در بین کسانی است که قرار است در نشست غیرعلنی روز پنج شنبه در کبک حضور داشته باشد.

این در حالی است که سخگوی سفارت آمریکا در اوتاوا از اظهارنظر در این باره خودداری کرد.

پیشتر آلن از ترکیه خواسته بود تا اقدامات بیشتری برای توقف عبور تروریستها از مرزهایش با سوریه انجام دهد. اکنون با گذشت کمتر از یک ماه آمریکا وترکیه با همکای یکدیگر تلاش دارند تا نیروهای داعش را از نوار مرزی تریکه پاکسازی کنند.

سران ائتلاف ضد داعش در نشست کبک درباره جنبه‌های مختلف سیاسی و نظامی مبارزه علیه گروه داعش گفت‌وگو خواهند کرد. این در حالی است که جنگنده‌های آمریکایی و کانادایی در حال حاضر حملات خود علیه داعش در عراق و سوریه را ادامه داده و برنامه آموزش نیروهای عراقی را در دستور کار خود دارند.

قدرت‌های غربی می‌گویند، حملات هوایی به تنهایی منجر به شکست داعش نمی‌شود و دولت عراق باید دست به اقدامات بیشتری بزند.

گفته می‌شود در نشست کبک اقدامات دولت عراق نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وزرای خارجه کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش ماه گذشته با نخست وزیر عراق که از ناکارآمدی و ناکافی بودن این ائتلاف شکایت داشت دیدار کردند.

20کشور از جمله استرالیا، بحرین، مصر، فرانسه، آلمان، ایتالیا، اردن، کویت، قطر، عربستان و امارات عضو این ائتلاف هستند.

انتهای پیام

کد N902407