کردهای سوریه، آنکارا را به بمباران مواضعشان متهم کردند/ ترکیه: کردها هدف ما نیستند

در حالی که دولت ترکیه مدعی شده عملیات نظامی این کشور در سوریه و عراق کردهای سوریه را هدف قرار نمی‌دهد، نیروهای کرد سوریه و دیده‌بان حقوق بشر این کشور تاکید کردند که تانک‌های ترکیه‌ای روستاهای تحت کنترل کردها در شمال سوریه را هدف قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته پایگاه خبری البوابه، نیروهای کرد سوریه و دیده‌بان حقوق بشر این کشور روز دوشنبه اعلام کردند که تانک‌های ترکیه‌ای روستای تحت کنترل نیروهای کردها در شمال سوریه را هدف قرار دادند که دست‌کم چهار زخمی در میان کردها بر جای گذاشت.

یگان‌های حمایت مردمی کرد در بیانیه‌ای اعلام کردند: ترکیه به جای آنکه مکان‌های اشغال شده توسط داعش را هدف قرار دهد به پایگاه‌های دفاعی ما حمله می‌کند.

این در حالی است که یک مسوول ترکیه‌ای که خواست نامش فاش نشود، در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت: عملیات نظامی کنونی با هدف از بین بردن خطرات علیه امنیت ملی ترکیه‌ای صورت‌ می‌گیرد و ترکیه به هدف قرار دادن داعش در سوریه و حزب کارگران کردستان «پ.ک.ک» در عراق ادامه می‌دهد و یگان‌های حمایتی مردمی کرد (بزرگترین حزب کرد در سوریه) و دیگر احزاب کرد از اهداف عملیات نظامی ما نیستند.

این مسوول ترکیه‌ای گفت: ما در خصوص اطلاعاتی مبنی بر اقدام ارتش ترکیه به آتش‌گشودن به پایگاه‌های نیروهایی غیر از داعش تحقیقاتی را انجام می‌دهد.

انتهای پیام

کد N902371