قدرت‌نمایی روسیه با اعزام بمب‌افکن‌هایش نزدیک حریم هوایی آمریکا

به گفته ناظران سیاسی، روسیه با ارسال بمب‌افکن‌های خود به نزدیکی حریم هوایی آمریکا قصد دارد تا بر قدرت نظامی جهانی خود تاکید کند.

به گفته ناظران سیاسی، روسیه با ارسال بمب‌افکن‌های خود به نزدیکی حریم هوایی آمریکا قصد دارد تا بر قدرت نظامی جهانی خود تاکید کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری ولیو واک، جنگنده‌های آمریکایی در چهارم ژوئیه بمب‌افکن‌های روسیه را در نزدیکی ساحل کالیفرنیا رهگیری کردند.

جنگنده‌های آمریکایی همچنین دو بمب‌افکن دیگر روسی مدل Tu-95 را در همان روز در نزدیکی ساحل جنوبی آلاسکا رهگیری کردند.

براساس گزارش مرکز دفاع هوایی آمریکای شمالی، خلبان‌های روسی گفته‌اند: "صبح بخیر خلبان‌های آمریکایی ما اینجا هستیم تا روز چهارم ژوئیه را که روز استقلال شماست، تبریک بگوییم".

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه نیز پیام تبریکی به باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا ارسال کرد.

"نیک دو لاریناگا" سردبیر هفته‌نامه دفاعی آی اچ اس می‌گوید که چنین اقداماتی بخشی از تلاش‌های پوتین برای تقویت مجدد جایگاه روسیه در عرصه بین‌المللی است.

به گفته وی، پوتین معتقد است که جایگاه مورد احترام روسیه و موضع سیاسی آن از زمان پایان جنگ سرد تضعیف شده است و پوتین می‌خواهد مطمئن شود که احترامی را که لایق آن است، دریافت می‌کند.

سردبیر هفته‌نامه مذکور افزود، پوتین همچنین می‌خواهد تا نشان دهد روسیه همچنان یک قدرت نظامی جهانی است.

از سوی دیگر "آدام کینزنیگر"، از مقام‌های نظامی ارشد آمریکا گفت که اقدام روسیه در اعزام بمب‌افکن Tu-95 «اقدامی تحریک‌آمیز» است.

وی در مصاحبه با سی‌.ان‌.ان پوتین را یک «بچه قلدر مدرسه‌ای» توصیف کرد و گفت: گاهی اوقات یک بچه کوچک در کلاس درس بزرگترین قلدر است و این شخصیت او (پوتین) است. پوتین در حال تحریک غرب است و می‌خواهد با انجام مانورهای خود ببیند که آنها چه زمانی برای واکنش وارد عمل می‌شوند. هم‌اکنون اهمیت دارد که آمریکا به پا خیزد و کاملاً واضح نشان دهد که تحت تاثیر قلدری قرار نمی‌گیرد.

انتهای پیام

کد N902181