/اخبار عراق/

ادامه پیشروی‌های ارتش عراق در رمادی و هلاکت ده‌ها داعشی / سفر وزیر دفاع به مسکو

عراق

همزمان با سفر وزیر دفاع عراق به مسکو برای رایزنی درباره همکاری‌های نظامی میان دو کشور، منابع عراقی از پیشروی‌های ارتش در رمادی و کشته شدن ده‌ها تن از تریست‌های داعش از جمله 18 تک تیرانداز این گروه در صلاح الدین و رمادی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه‌نیوز عراق، خالد العبیدی، وزیر دفاع عراق روز دوشنبه با هدف گفتگو با مقامات روسیه درباره همکاری‌های نظامی میان دو کشور راهی روسیه شد.

وی در این سفر درخصوص همکاری نظامی و روابط دوجانبه میان دو کشور بحث و گفت‌وگو خواهد کرد.

از سوی دیگر، یک مقام نظامی عراق اعلام کرد که نیروهای امنیتی و ارتش در ادامه عملیات پنج منطقه را در جنوب شهر رمادی، مرکز استان الانبار از داعش پس گرفتند.

بنا به گفته این مقام عراقی ارتش و تنیروهای امنیتی مناطق قادسیه 1 و 2، المعارض، مرکز منطقه الحریه و الشقق البیض در منطقه التامیم را آزاد کردند.

این مقام خاطرنشان کرد که گروه تروریستی داعش مقرهای رهبری خود را از منطقه "الحوز" به منطقه "لثیله" در شرق رمادی انتقال داده است.

در همین راستا، بخش اطلاع‌رسانی جنگی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای پلیس فدرال با حمایت جنگنده‌های ارتش و توپخانه توانستند 30 داعشی را که برخی از آنها تابعیت خارجی داشته‌اند، از پای درآورند.

منابع عراقی نیز اعلام کردند که در محور "بوجواری" در محور صلاح‌الدین 26 تروریست داعش به دست ارتش کشته شدند و همچنین در عملیات پاکسازی در محور شرقی رمادی 18 تک‌تیرانداز داعش کشته شده و 44 بمب خنثی شد.

پیشتر وزارت دفاع عراق از کنترل نیروهای عراقی بر دانشگاه الانبار پس از درگیری‌ها با داعش خبر داده بود.

همچنین در انفجاری که در پادگان نظامی را در اطراف اردوگاه المزرعه در شرق فلوجه هدف قرار داد. شش سرباز عراقی کشته شده و هشت تن دیگر زخمی شدند.

انتهای پیام

کد N902152