اسپانیا سفیر ونزوئلا را احضار کرد

وزارت امور خارجه اسپانیا سفیر ونزوئلا در این کشور را احضار کرد تا نارضایتی خود را نسبت به توهین‌های اخیر رئیس جمهوری ونزوئلا نسبت به نخست وزیر اسپانیا نشان دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا روز یکشنبه ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا و دیگر رهبران اروپایی را به خاطر آنکه یونان را وادار می‌کند تا برنامه‌های ریاضتی را در ازای دریافت کمک مالی بپذیرد، "آدم کش" خواند.

وزارت امور خارجه اسپانیا در بیانیه‌ای اعلام کرد: دولت اسپانیا متاسف است که رئیس جمهوری ونزوئلا مرتبا متوسل به بیانیه‌های توهین آمیزی می‌شود که به بهبود روابط کمکی نمی‌کند.

این در حالی است که سفیر ونزوئلا در اسپانیا برای دومین بار در سه ماه گذشته احضارشده است.

وی در آوریل سال جاری میلادی پس از آن از سوی وزارت امور خارجه اسپانیا مورد سرزنش قرار گرفت که مادورو، راخوی را به کمک مالی به تروریسم در ونزوئلا متهم کرده و وی را "راهزن" خواند.

تنش بین این کشورها به خاطر حمایت اسپانیا از سیاستمداران اپوزیسیون ونزوئلا افزایش یافته است. پارلمان اسپانیا اوایل آوریل سال جاری میلادی از ونزوئلا خواست تا فورا تمامی زندانیان سیاسی از جمله آنتونیو لدزما و لئوپولدو لوپز از اشخاص برجسته اپوزیسیون را آزاد کند.

انتهای پیام

کد N902143