عملیات گسترده ارتش تونس علیه شبه‌نظامیان تندرو

سیاسی

ارتش تونس پایگاه‌هایی را که احتمال می‌رود متعلق به افراد مسلح در مناطق کوهستانی غرب این کشور باشد، گلوله باران کرد و تجهیزاتی نظامی قابل توجهی به این منطقه فرستاده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رادیو تونس گزارش داد که در پی گلوله باران توپخانه‌ای ارتش که بامداد امروز بلندی‌های اطراف شهر سبیبه در استان غربی القصرین را هدف قرار داده بود،، دود غلیظی منطقه را فرا گرفت.

ارتش تونس این گمان را می‌دهد که افراد مسلح وابسته به گروه عقبه‌بن نافع (شاخه القاعده در تونس) از این پایگاه‌ها برای آموزش نیروهای جدید و حمله علیه مواضع دولتی استفاده می‌کنند.

منابع محلی می‌گویند، هلی‌کوپترهای نظامی به صورت مداوم در آسمان این منطقه به پرواز درآمده و تجهیزات نظامی زیادی برای عملیات پاکسازی به القصرین رسیده است.

پیشتر نیز ارتش تونس پایگاه‌های افراد مسلح را در کوه‌های الشعانبی، سمامه و السلوم هدف قرار داده بود که تمامی آنها در استان القصرین قرار دارند.

کوه‌های الشعانبی ظرف دو سال گذشته شاهد حملاتی بوده‌ که به کشته شدن ده‌ها سرباز انجامیده است. در همین حال نیروهای امنیتی تونس دست کم 14 مسلح تونسی و الجزایری از گردان عقبه بن نافع را در دو عملیات جداگانه در استان قفصه در جنوب غرب این کشور از پای درآوردند.

ناجم الغرسلی، وزیر کشور تونس اعلام کرده که نیروهای امنیتی حدود 90 درصد از این گروه را از بین برده‌اند.

انتهای پیام

کد N902027