مرتضوی کیاسری: تغییر دیدگاه نسبت به ایران، از دستاوردهای مهم مذاکرات است

دبیر کل مجمع جانبازان و ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: دولت در مذاکرات هسته‌ای توانست دیدگاه جهانی درباره‌ی ایران را به خوبی تغییر دهد.

دبیر کل مجمع جانبازان و ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: دولت در مذاکرات هسته‌ای توانست دیدگاه جهانی درباره‌ی ایران را به خوبی تغییر دهد.

حجت‌الاسلام و المسلمین علی اکبر مرتضوی کیاسری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایسنا درباره‌ی عملکرد دولت در حوزه سیاست خارجی اظهار کرد: پیش از مذاکرات اخیر هسته‌ای، دنیا ایران را کشوری بی‌منطق می‌دانست و نسبت به ایران در دنیا وحشت وجود داشت.

وی همچنین گفت: به دلیل بدسلیقگی در حوزه سیاست خارجی در سالهای قبل و همچنین تبلیغات رسانه‌ای کشورهای غربی در دنیا اینگونه القا شده بود که ایران تعامل‌پذیر نبوده، خودشیفتگی دارد و به دنبال صفر یا صد است. آنها مردم ایران را جنگ طلب جلوه داده بودند اما دولت یازدهم با عملکرد خود توانست این نگاه را تغییر دهد.

این فعال سیاسی با بیان این که دولت با عملکرد خود به دنیا اثبات کرد که ایران نه تنها جنگ طلب نبوده بلکه اهل تعامل و منطق است خاطر نشان کرد:‌ ما در این مذاکرات به دنیا گفتیم که جنگ طلب نیستیم اما اگر ما را تهدید کنند هیچ گاه عقب نمی‌نشینیم. اگر آنها اهل مذاکره باشند با آنها مذاکره می‌کنیم و اگر اهل جنگ باشند با آنها می‌جنگیم.

مرتضوی کیاسری در ادامه خاطر نشان کرد:‌ همانطور که رهبر انقلاب بیان کردند، ما نشان دادیم که با مذاکره مشکلی نداریم اما مذاکره با تهدید و زور را نمی‌پذیریم. تغییر دیدگاه جهان نسبت به ایران از دستاوردهای بزرگ دولت در عرصه‌ی سیاست خارجی بود.

دبیر کل مجمع جانبازان و ایثارگران انقلاب اسلامی همچنین افزود: یکی دیگر از دستاوردهای ما در این مذاکرات، ایجاد وحدت داخلی بود. همه قوا و نهادها و مسئولان نظام تحت هدایت رهبری از مذاکرات حمایت کردند. رهبری مذاکرات را هدایت کردند، مردم از مذاکرات حمایت کرده و دولت هم به خطوط قرمز نظام توجه کرد و نتیجه این وحدت، نمایش اقتدار ایران در عرصه‌ی بین‌المللی بود.

وی با تاکید بر این که وحدت ما در مذاکرات به جهانیان به خوبی نشان داده‌ شد گفت: این وحدت هیچگاه در آمریکا به وجود نیامد و ما اکنون می‌بینیم که دولت و کنگره آمریکا همچنان یکدیگر را تهدید می‌کنند.

این فعال سیاسی در پایان با بیان اینکه دنیا در این مذاکرات پذیرفت که ایران اهل منطق و مذاکره است گفت: در حالیکه در آمریکا برای مذاکرات وحدتی به وجود نیامد ما در داخل کشور توانستیم اجماع و وحدت خوبی به وجود آوریم.

انتهای پیام

کد N901991