بررسی سبک زندگی اسلامی از دیدگاه امام رضا(ع) در فصلنامه فرهنگ رضوی

امام رضا ع ,سبك زندگي,جشنواره امام رضا ع

در نهمین شماره فصلنامه فرهنگ رضوی در مقاله‌ای‌ با عنوان «علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) و سبک زندگی اسلامی در روابط اجتماعی»به سبک زندگی اسلامی از دیدگاه امام رضا(ع) پرداخته شده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در نخستین مقاله این فصلنامه که با عنوان «روش‌های فرهنگی امام رضا(ع) در خصوص زنده نگه داشتن یاد و نام امام حسین(ع)» است، روش‌ها و رویکردهای فرهنگی این راه از دیدگاه حضرت رضا(ع) مورد تحلیل قرار گرفته است.

«اصول علمی و اخلاقی مناظره‌های رضوی» از دیگر مقالات این شماره از فصلنامه فرهنگ رضوی است که در آن به سه اصل علمی از مناظره‌های امام رضا(ع) پرداخته شده و نمودی کاربردی برای علاقمندان این راه را ارائه داده است.

از دیگر مقالات نهمین شماره فصلنامه فرهنگ رضوی می‌توان به مقاله «علی بن موسی الرضا(ع) و سبک زندگی اسلامی در روابط اجتماعی» اشاره کرد که براساس این مقاله امام رضا(ع) به آراستگی روحی و ظاهری سفارش ویژه داشتند که آراستگی اندیشه، گفتار و رفتار از مظاهر آراستگی روحی و مورد توجه امام(ع) است.

در آخرین شماره فصلنامه فرهنگ رضوی، مقاله‌ای با عنوان « طراحی محتوایی و ساختاری پرتال زیارت مجازی اماکن متبرکه شیعه» به چشم می‌خورد که هدف از گردآوری این مقاله مطالعه سایت‌های زیارتی - مذهبی به منظور طراحی محتوایی و ساختاری پرتال‌های تخصصی با موضوع زیارت مجازی اماکن متبرکه شیعه است.

همچنین مقاله‌ای با عنوان «محسنات لفظی در کلام امام رضا(ع) و امام سجاد(ع)» در این شماره از فصلنامه وجود دارد که در آن ظرافت‌های بلاغی در کلام امامان معصوم(ع) تشریح شده است.

«مقایسه اهداف مبارزاتی امام رضا(ع) و انبیای الهی» نیز در این شماره چاپ و منتشر شده است.

دیگر مقاله نهمین شماره فصلنامه فرهنگ رضوی « ساختار حمایت‌های مالی از زنان در نظام حقوقی اسلام (با تمرکز بر روایت‌های امام رضا(ع))» است.

بر اساس این گزارش، فصلنامه علمی - پژوهشی فرهنگ رضوی به صاحب‌امتیازی بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (علیه‌السلام ) از سال 92 انتشار خود را آغاز کرد و تاکنون 8 شماره آن منتشر شده است. در این فصلنامه، مقالاتی در موضوعات و مباحث کلامی، تربیتی، اخلاقی، سیاسی و تاریخی مربوط به حضرت رضا (علیه‌السلام ) به چاپ می‌رسد.

سیدجوادجعفری مدیر مسئول و دکتر سید جلال درخشه سردبیری فصلنامه فرهنگ رضوی را برعهده دارند.

متن کامل این فصلنامه در سایت بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(علیه‌السلام) بخش فصلنامه به نشانی :shams.toos.ir قابل دسترسی است.

انتهای پیام

کد N901907