کامرون: برای حمله هوایی به مواضع تندروها در لیبی و سوریه آماده‌ایم

سیاسی

دیوید کامرون اعلام کرد، در صورت وجود تهدید حملات تروریستی در انگلیس، برای صدور دستور حملات هوایی به مواضع تندروها در لیبی و سوریه آماده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس پس از ورود به اندونزی در ایستگاه اول سفر خود به جنوب‌شرق آسیا که چهار روز طول خواهد کشید، به خبرنگاران گفت: اگر تهدیدی برای مردم ما در خیابان‌های انگلیس وجود داشته باشد، می‌توانیم با اقدام فوری این تهدید را از بین ببریم و از آن جلوگیری کنیم.

وی افزود: به عنوان نخست‌وزیر همواره دوست دارم تلاش کنم و تدابیر لازم را اتخاذ کنم. در صورت لزوم چنین تدابیری اتخاذ خواهد شد؛ چه این مشکل از لیبی نشأت بگیرد یا از سوریه یا هر مکان دیگر.

کامرون امیدوار است، حمایت مجلس عوام را برای گسترش حملات هوایی به گونه‌ای که سوریه را نیز شامل شود به دست بیاورد.

نخست‌وزیر انگلیس در راس هیاتی تجاری به جنوب شرق آسیا رفته تا به انجام معاهدات تجاری و مقابله با افراط گرایی در این منطقه بپردازد. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، در این سفر نخست وزیرانگلیس به ویتنام، سنگاپور، مالزی و اندونزی می‌رود. این نخستین سفر خارج از اروپای کامرون پس از پیروزی‌اش در انتخابات مه سال جاری میلادی محسوب می‌شود.

کامرون در اندونزی با مسئولان این کشور درباره راه‌های همکاری بین دو کشور در جنگ علیه افراط گرایی گفت‌وگو خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N901864