جلیلی به ایسنا خبر داد

اعتراض کمیسیون ویژه تولید مجلس نسبت به بی نظمی در جلسات شورای گفت‌وگوی استان‌ها

سخنگوی کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 با اشاره به جلسه این کمیسیون از اعتراض کمیسیون نسبت به بی‌نظمی در برگزاری جلسات شورای گفت‌وگوی استان‌ها خبر داد.

اسماعیل جلیلی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در جلسه کمیسیون ویژه تولید ملی گزارش اجرای ماده 13 قانون بهبود فضای کسب و کار با موضوع برگزاری شورای گفت‌وگوی استان ها توسط اتاق بازرگانی ارائه شد.

وی افزود: این شورا باید به ریاست استاندار و دبیری اتاق‌های بازرگانی در استان‌ها و مرکز برگزار شود که به دلیل بی برنامگی برخی استان‌ها فعال هستند و برخی در سال 94 تاکنون حتی یک جلسه هم برگزار نکرده‌اند لذا عدم پیگیری مصوبات و بی‌نظمی در برگزاری جلسات استانی مورد اعتراض کمیسیون قرار گرفت و تاکید شد که اتاق بازرگانی به عنوان دبیرخانه ملی این شورا نسبت به اجرایی شدن جلسات و مصوبات شورای گفت‌وگو با استفاده از ابزارهای نظارتی و تشویقی اقدام و گزارشهای سه ماهه را به کمیسیون ارائه کند.

سخنگوی کمیسیون ویژه تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 در ادامه همچنین از ارائه گزارش سازمان بازرسی از نحوه واگذاری شرکت‌های دولتی خبر داد و گفت: در این گزارش به ابهامی که در نحوه اجرای ماده 24 قانون اجرای سیاست های اصل 44 برای واگذاری شرکت تولید برق مشهد وجود دارد اشاره شد. ایراد سازمان بازرسی به ماده 24 این بود که این ماده شفافیت لازم را برای جلوگیری از سوء استفاده و رانت اطلاعات در جریان واگذاری شرکت‌ها ندارد.

همچنین مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق مشهد در زمان واگذاری مسئولیت شرکت خصوصی افق توسعه خلیج فارس که خریدار شرکت دولتی بوده را به عهده داشته که این مورد ایراد سازمان بازرسی قرار گرفته است.

جلیلی ادامه داد: در این جلسه مقرر شد در قالب استفساریه‌ای حکم ماده 24 قانون اجرای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی برای بررسی و تصویب به مجلس ارائه شود.

وی همچنین از ارائه گزارش وزارت اقتصاد از تدوین آیین‌نامه‌های اجرایی قانون رفع موانع تولید خبر داد و گفت که براساس گزارش نماینده دولت از 27 آیین نامه اجرایی این قانون 21 آیین‌نامه تهیه و تدوین شده که از این تعداد 18 آیین نامه در هیات دولت تصویب و ابلاغ شده است.

انتهای پیام

کد N901818