احمد شهید پول گرفتنش از عربستان را تکذیب کرد

واحدمرکزی خبر نوشت:

احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در مصاحبه با تلویزیون دولتی انگلیس بی بی سی  گفت: از عربستان پولی دریافت نکردم .

احمد شهید در پاسخ به این سوال که اگر کشوری بخواهد به تحقیقی در سازمان ملل کمک مالی بکند شرایطش چیست گفت البته که می شود کمک کرد این کمک باید از طریق بودجه کلی در دفتر حقوق بشر سازمان ملل در ژنو انجام بشود این بودجه را می شود برای یک ماموریت خاص داد یا به طور عمومی به بودجه این سازمان کمک بشود اما معمولا پذیرفتن بودجه برای ماموریت خاص یک کشور کار سختی است .


پایگاه خبری «الوعی نیوز»، با اتنشار سندی به نقل از پایگاه ویکیلیکس اعلام کرد سفارت عربستان در کویت به احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر یک میلیون دلار رشوه داده است تا موضعگیری تندی در قبال ایران اتخاذ کند.
بر اساس این سند که جزو اسناد طبقه بندی شده و محرمانه است، سفارت عربستان سعودی در کویت به پرداخت یک میلیون دلار به احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور وضع حقوق بشر در ایران اقدام کرده و متعاقب آن، احمد شهید مراتب تشکر عمیق خود را از وزیر خارجه عربستان ابراز کرده است و وعده داده است همه تلاش و توان خود را برای تشدید مواضعش در قبال پرونده ایران به کار خواهد گرفت.

سایت «ویکیلکس» در چارچوب انتشار بیش از نیم میلیون سند، اسناد محرنامه ای از وزارت خارجه عربستان سعودی منتشر کرد که این اسناد متضمن نامه های محرمانه این وزارتخانه با سفارتخانه های ریاض در جهان بوده است .
این اسناد حاوی تعداد زیادی از پیام های اینترنتی (ایمیل) و تلگراف بوده که میان وزارت خارجه عربستان و نمایندگی های این کشور در جهان رد و بدل شده بود.

4949

کد N901804