در دیدار رییس کمیسیون دفاع و امنیت مجلس عراق؛

لاریجانی: ائتلاف ضد تروریسم کار مهمی در عراق انجام نداده است

عراق,علي لاريجاني,تروريسم

رییس کمیسیون دفاع و امنیت مجلس عراق با رییس مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، هادی حسین سهر (حاکم الزاملی)، رییس کمیسیون دفاع و امنیت مجلس عراق با علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه طولانی مراودات برادرانه میان دو کشور گفت: روابط مودت آمیز، صمیمانه و تاریخی میان دو ملت ایران و عراق بستر مناسبی برای ایجاد مناسبات پایدار و نزدیک در همه زمینه‌ها فراهم کرده است.

او هم‌چنین سیاست جمهوری اسلامی ایران را کمک به ایجاد حکومت دموکراتیک و قوی و توسعه پایدار در عراق دانست و از روابط گرم پارلمانی دو کشور با خرسندی یاد کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه هم‌گرایی میان گروه‌های سیاسی و اتحاد و همبستگی میان اقوام عراق را لازمه ثبات و آرامش در این کشور دانست و افزود: انسجام و وحدت ملی عراق و مجاهدت مردم این کشور عامل پیروزی‌های اخیر دولت عراق در مقابل گروه‌های تروریستی بوده است.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رفتار غیرصادقانه ائتلاف ضد تروریسم تصریح کرد: ائتلاف ضد تروریسم با تبلیغات و سر و صدای دروغین نتوانسته کار مهمی در عراق انجام دهد و باید از همه ظرفیت‌ها و امکانات برای برقراری ثبات و آرامش در عراق استفاده کرد.

وی در پایان بر ضرورت توسعه همکاری‌های مشترک اقتصادی، انتقال تکنولوژی و تجارب میان دو کشور تاکید کرد و خاطرنشان کرد: توسعه اقتصادی و مبارزه با فقر در عراق می‌تواند به آبادانی و جلوگیری از جذب جوانان عراق به گروه‌های تروریستی کمک کند و امکانات و ظرفیت‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در این راه می‌تواند نقش بسیارمهمی ایفا کند.

در ادامه این دیدار رییس کمیسیون دفاع و امنیت مجلس عراق، روابط دو کشور را برادرانه خواند و گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران کشوری مهم در منطقه است و پایگاه قابل اتکایی در مقابل گروه‌های تروریستی برای دولت و مردم عراق محسوب می‌شود.

رییس کمیسیون دفاع و امنیت مجلس عراق ادامه بحران اخیر در منطقه و به ویژه در عراق را سیاست کشورهای مستکبر دانست و افزود: تقویت داعش و کمک به این گروه تروریستی درعراق ادامه سیاست ایجاد بحران در تمامی کشورهای اسلامی توسط برخی کشورهای زورگو است.

وی در پایان بر تقویت و تحکیم همکاری‌های مشترک دفاعی و امنیتی میان عراق و جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و افزود:‌ جمهوری اسلامی ایران می‌تواند کمک فراوانی در بازسازی ارتش عراق و مبارزه با گروه‌های تروریستی به دولت عراق کند.

انتهای پیام

کد N901628