نکو: شکایت از جهانگیری سرآغاز جنگ سیاسی احمدی نژاد با دولت روحانی است/ دست پیش را گرفته اند

فساد اقتصادی مبارزه با مفاسد اقتصادی,اسحاق جهانگیری,محمود احمدی‌ نژاد

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس معتقد است که محمود احمدی نژاد با اقدام به شکایت از استحاق جهانگیری دست پیش را گرفته است و در حال کلید زدن یک جنگ سیاسی با دولت یازدهم با هدف انتخابات آتی مجلس است.

 

ابراهیم نکو در گفتگو با خبرآنلاین در خصوص شکایت رئیس دولت دهم از معاون اول دولت حسن روحانی خطرنشان کرد: به نظر می رسد در حال حاضر ، یک جنگ سیاسی تمام عیار از سوی احمدی نژاد و یارانش با یاران حسن روحانی در حال شکل گیری است تا بتوانند برای بهره بردای در انتخابات مجلس دهم فضا سازی‌هایی صورت دهند.

وی افزود: سئوالی که مطرح می شود این است که چرا احمدی نژاد در این زمان ، اقدام به این کار کرده است و به جای پاسخ گو بودن دربرابر اتهامات وارده به حامیان و اطرافیانش دارند شکایتی  راعلیه جهانگیری، معاون اول دولت مستقر، مطرح  کرده است که به نظر می رسد می توان گفت که این حرکت از سوی رئیس جمهور سابق استارتی برای جنگ های سیاسی بعدی خواهد بود.

 نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید براینکه این شکایت، نمی تواند هیچ خروجی مثبتی برای احمدی نژاد در پی داشته باشد و به صلاح هم نیست که این اتفاق بیفتد، تصریح کرد: این اقدام احمدی نژاد، به نوعی سفسطه با قصد فرار رو به جلو و شانه خالی کردن از اتهامات اطرافیان است اما باید احمدی نژاد برای زمینه سازی رقابت راهی دیگر و منطقی را در پیش بگیرد.

نکو با بیان اینکه البته حق شکایت برای همه در مواقع عادی محفوظ است که نباید نادیده گرفته شود، افزود: اما این اتفاق بیشتر با هدف سیاسی و بهره برداری در انتخابات آتی مجلس رخ داده است.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص سرانجام پرونده های شکایت از دولت احمدی نژاد در مجلس خاطرنشان کرد: احمدی نژاد در برخی موارد از جمله ایجاد فضا برای حریف سیاستمداری حرفه ای محسوب می شود و به خوبی می داند که چه زمانی به چه موضوعی ورود پیدا کند که بتواند تبعات منفی فضایی که با دستگیری دو تن از معاونانش علیه اطرافیان و خودش به وجود آمده را کمتر کند و به همین دلیل است دست پیش را گرفته است.

نکو تاکید کرد: مسائلی که از دولت گذشته در مجلس مطرح است قطعا با هدف شفاف سازی، پیگیری خواهد شد و دستگاههای مربوطه در این موارد، کوتاه نخواهند آمد.

27220

کد N901598