با حضور اراکی

اولین همایش اتحادیه جهانی علمای مقاومت در بیروت برگزار می‌شود

مجمع تقريب,دبيركل مجمع تقريب مذاهب

اولین همایش عمومی اتحادیه جهانی علمای مقاومت با موضوع "اتحاد برای فلسطین" در بیروت برگزار می‌شود.

اولین همایش عمومی اتحادیه جهانی علمای مقاومت با موضوع "اتحاد برای فلسطین" در بیروت برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این همایش با مشارکت بیش از 120 تن از علمای بلند پایه مذاهب مختلف اسلامی و شخصیت‌های جهان اسلام از 43 کشور در بیروت و در روزهای 6 و 7 مرداد برگزار می‌شود.

محور اول این کنفرانس با عنوان ارزش‌های مسئله فلسطین و با موضوعات "وحدت خاک و ملت، اساس وحدت ملی و اسلامی، حق بازگشت حقی مقدس و مقاومت تنها راه آزادی فلسطین" محور دوم با عنوان فلسطین و نقش اعراب و مسلمانان و با موضوعات "نقش جنبش‌های ملی و اسلامی، نقش جنبش‌های جوانان و موسسات جامعه مدنی، نقش زنان در مسئله فلسطین و نقش نخبگان و روشنفکران و تاثیر آنان بر مسئله فلسطین" به انجام خواهد رسید.

محور سوم با عنوان فلسطین و بازی کشورها به موضوعات "وهم حمایت‌های بین‌المللی و خطر بازی منافع در مسئله فلسطین، فراخوان وحدت اهداف بین دولت‌ها و ملت‌ها در جهان عرب و اسلام، تقسیم و تکفیر حلقه‌ای از حلقه‌های طرح صهیونیستی برای تضعیف امت اسلامی و فلسطین از دریا تا رود وعده مقدس الهی" اختصاص دارد.

محور چهارم نیز با عنوان علما و فلسطین و به موضوعات توجیه حقیقی مبانی جهاد در بیداری امت، اهمیت وحدت نیروهای علمایی در چارچوب علمای مقاومت، سخنان علمای امت درمقابله با سخنان تحریک آمیز و اثر خطابه‌ها در از هم گسستگی امت اسلامی و از سوی دیگر وحدت در مسئله فلسطین، می‌پردازد.

در این کنفرانس هیئتی از علمای شیعه و اهل سنت جمهوری اسلامی ایران به ریاست آیت‌الله اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و نایب رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت مشارکت می‌کنند.

انتهای پیام

کد N901516