بازداشت 3 ساعته اعضای شورا و شهردار «زیرآب» سوادکوه

رییس شورای عالی استان ها خبر بازداشت سه ساعته اعضای شورای شهر و شهردار شهر زیرآب به دستور دادستان سواد کوه را تایید کرد.

غلامرضا بصیری پور در گفتگو با خبرنگار شهری خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا، گفت: دادستان سواد کوه پس از دعوت اعضای شورا و شهردار شهر زیرآب به محل دادستانی این افراد را برای سه ساعت بازداشت کرده است.

وی درخصوص علت بازداشت اعضای شورای شهر زیرآب گفت: هنوز جزئیات این موضوع روشن نشده است اما ظاهرا علت این بازداشت سه ساعته سیلاب اخیر این شهر بوده است و در حال حاضر نیز همگی این افراد آزاد شده اند.

همچنین براساس گزارش پایگاه خبری شورای عالی استان ها، نرگس کمالی نماینده استان مازندران در شورای عالی استان ها نیز در اعتراض به این بازداشت گفت: در صورت محرز بودن جرم و تخلفات شورایی مرجع رسیدگی شورای حل اختلاف است.

وی گفت:‌ اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار زیرآب از ساعت 10 روز گذشته با دستور دادستان سوادکوه برای تشریح برخی مسائل به کلانتری رفتند و اما با گذشت 10 دقیقه از زمان حضور در کلانتری دستور بازداشت آنان صادر شد.

به گفته وی ، پس از سه ساعت که از بازداشت شهردار و پنج نفر از اعضای شورای شهر زیر آب با تجمع مردم به دلیل این که این اقدام دادستان را نه تنها توهین به نمایندگان خود در شورا بلکه توهین به 25 هزار نفر شهروند زیرآب می دانستند ، آزاد شدیم.

کمالی خواستار رسیدگی شورای عالی استان ها و شورای اسلامی استان مازندران با این اقدام دادستان سواد کوه شد و افزود: این اقدام در آینده گریبانگیر سایر شوراها به دلیل نبود پشتوانه قانونی ، اجرایی و حقوقی خواهد شد.

انتهای پیام

کد N901404