توسط ستاد توسعه زیست فناوری صورت می‌گیرد

حمایت از طرح‌های با محوریت «درمان زودهنگام سرطان‌های شایع»

سرطان,فناوري زيستي,طرح

ستاد توسعه زیست فناوری طی فراخوانی اعلام کرد که از طرح‌های با محوریت «روش‌های تشخیص، پیشگیری و درمان زودهنگام سرطان‌های شایع» حمایت می‌کند.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، در این فراخوان تاکید شده است ستاد توسعه زیست‌فناوری برای تحقق اهداف مندرج در سند چشم انداز نظام در افق 1404 ابلاغی مقام معظم رهبری و تحقق اهداف مندرج در سند ملی زیست‌فناوری مصوب هیئت وزیران مصوب مجلس شورای اسلامی برای توسعه کاربردهای زیست فناوری از طرح‌های مشتری گرا و کاربردی با موضوع «روش‌های تشخیص، پیشگیری و درمان زودهنگام سرطان‌های شایع با استفاده از زیست فناوری» حمایت می کند.

طرح‌هایی که با استفاده از روش‌های بیوتکنولوژی از جمله روش میکرو آر.ان.آ (miRNA) ارائه شوند، در اولویت قرار دارند و اولویت نیز با طرح‌هایی است که 30 درصد از هزینه‌های اجرایی آن‌ها از سوی بخش‌های خصوصی یا حمایت مالی خارجی تامین شود و طرح‌های توسعه‌ای ترویجی از اولویت برخوردارند.

در این فراخوان تصریح شده است: طرح‌هایی که توسط بخش خصوصی و دانش بنیان ارائه می‌شوند و تامین حداقل 40 درصد از هزینه‌های آن‌ها از سوی دستگاه اجرایی (پژوهشی و غیر پژوهشی) صورت گیرد و طرح‌هایی که توسط بخش خصوصی و شرکتهای دانش بنیان ارائه شوند در اولویت حمایت قرار دارند، حمایت‍‌های ستاد از این طرح‌ها به دو صورت قرض‌الحسنه و وام کم‌بهره خواهد بود.

بر اساس اعلام ستاد توسعه زیست‌فناوری، علاقه‌مندان می‌توانند طرح‌های خود را در هر زمان و به صورت مستمر برای گروه پژوهش، زیرساخت و توسعه فناوری ستاد توسعه زیست فناوری به نشانی ایمیل research.biodc.med@gmail.com ارسال کنند و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 83532353 تماس بگیرند.

انتهای پیام

کد N901286