سبحانی فرد:

توافق هسته‌ای معادلات سیاسی و اقتصادی را تغییر داد

توافق جامع هسته‌اي

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ابراز تمایل کشورهای غربی برای حضور در بازار ایران، گفت که توافق هسته‌ای معادلات سیاسی و اقتصادی را تغییر داده است.

رمضانعلی سبحانی فرد در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: آثار توافق از همان ابتدا مشهود بود، از روزی که توافق انجام شده و چه بسا قبل از اعلام توافق که برای برخی کشورها روشن شده بود که توافق انجام می‌شود، کشورهای مختلف خصوصاً کشورهای اروپایی برای ارتباط با ایران اعلام تمایل کردند.

وی افزود: به لحاظ موقعیت استراتژیک ایران و اینکه یک بازار 80 میلیونی دارد، کشور ما می‌تواند پل ارتباطی بین کشورهای همسایه خصوصاً کشورهای آسیای میانه باشد و بازار بکری است که می‌توان در آن سرمایه‌گذاری کرد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه کشورهای غربی برای انعقاد قراردادهای اقتصادی با ایران ترغیب شده‌اند، ادامه داد: این روزها هیأت‌های بلندپایه اقتصادی از آلمان، ایتالیا و فرانسه با ایران رفت‌ و آمد کرده‌اند. این نشان می‌دهد جایگاه ایران در مورد توجه کشورهای مختلف قرار گرفته است ضمن این‌که توافق معادلات سیاسی و اقتصادی را در منطقه و جهان تغییر داد و نگاه‌ها را به سمت موقعیت استراتژیک ایران و اثرگذاری آن در ثبات و امنیت پایدار در منطقه معطوف کرده است.

این عضو کمیسیون و صنایع و معادن مجلس در پایان گفت: اگر تا دیروز غربی‌ها افکار عمومی جامعه جهانی را مشوش کرده بودند و توهماتی ایجاد کرده بودند که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای است، امروز این تصورات برطرف شده و ما به وضعیتی رسیدیم که خود آنها ایران را به عنوان یک کشور صلح طلب و دارای امنیت پایدار تلقی می‌کنند و از برقراری روابط با ایران استقبال می‌کنند.

انتهای پیام

کد N901183