دادستان کل آمریکا: داعش تهدید بزرگتری از القاعده است

آمريكا,داعش

دادستان کل آمریکا ضمن اشاره به تهدیدهای گروه تروریستی داعش نسبت به فعالیتهای این گروه در فضای مجازی به شدت ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی میل، "لورتا لینچ"، دادستان کل آمریکا در این باره گفت، تروریست‌های گروه تروریستی داعش از رسانه‌های اجتماعی و تکنولوژی فضای سایبری در راه‌هایی استفاده می‌کنند که هنوز برای نهادهای اجرایی چون دادستانی تازگی دارد و همین موضوع آنها را "فوق ترسناک" می‌کند.

لینچ ادامه داد: این گروه اگر بیشتر از القاعده خطرناک نباشد، کمتر نیست.

دادستان کل آمریکا با اشاره به فعالیت‌های سایبری این گروه اظهار کرد، داعش در حال حاضر بیش از 20 هزار دنبال‌کننده انگلیسی‌زبان در توئیتر دارد.

اخیراً گروه هکرهای «ناشناس» کمپینی را برای حمله به حساب‌های کاربری حامی تبلیغات داعش به راه انداختند. گروه هکرهای "ناشناس" بیش از 9200 حساب کاربری را معرفی کردند که گفته می‌شد با داعش مرتبط هستند.

لینچ در ادامه اظهاراتش هشدار داد: تکنولوژی شرایط را برای شناسایی پیروان سایبری داعش دشوار کرده است. وی همچنین نسبت به رشد ظهور تروریست‌ها داخلی که دقیقاً جلوی چشم دولت فعالیت می‌کنند، هشدار داد. لینچ در این اظهاراتش به محمد عبدالعزیز 24 ساله اشاره کرد که با شلیک به سربازان مرکز عضوگیری چاتانوگا پنج سرباز را به قتل رساند.

دادستان کل آمریکا عنوان کرد: به نظر من این حقیقت که عبدالعزیز در رادار نهادهای اجرای قانون آمریکا نبود این نگرانی را به وجود می‌آورد که ما افرادی را که خارج از جریان اصلی تروریسم تحت تاثیر آموزه‌های آن قرار گرفته و دست به خشونت می‌زنند، فراموش کرده‌ایم.

وی تاکید کرد، این فقط نهادهای اجرای قانون هستند که می‌توانند گروه‌های تروریستی را شناسایی کنند چراکه آنها معمولا در زمان استفاده از اینترنت فعالیت‌های خود را کدگزاری کرده و با ناپدید شدن پیگیری، آنها دشوار می‌شود.

لیسا موناکو، دستیار رئیس‌جمهور آمریکا در امور امنیت داخلی و ضدتروریسم اخیرا اعلام کرده بود، کاخ سفید هیچ پیش‌زمینه‌ای از انتشار فیلم سر بریده شدن جیمز فولی، گروگان آمریکایی داعش نداشت. موناکو اذعان کرد، در آن زمان دولت اطلاعات و بینش بسیار محدودی از وقایعی داشت که در سوریه در حال وقوع بود.

لینچ در این باره می‌گوید، چیزی که وی و مقامات اجرایی در حال حاضر بیشتر از آن وحشت دارند، یک حمله تروریستی سایبری است.

انتهای پیام

کد N901137