با هدف حل بحران یمن صورت گرفت؛

سفر مجدد فرستاده سازمان ملل در یمن به ریاض

یمن

فرستاده سازمان ملل به یمن در چهارمین دور سفرش به منطقه برای بررسی راهکاری جهت حل بحران یمن وارد ریاض شد.

فرستاده سازمان ملل به یمن در چهارمین دور سفرش به منطقه برای بررسی راهکاری جهت حل بحران یمن وارد ریاض شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن وارد ریاض شد و با عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری مستعفی یمن دیدار کرد.

فرستاده سازمان ملل به یمن پیش از سفرش گفته بود که به ریاض می‌رود تا به رایزنی‌هایش با دولت (مستعفی) و طرف‌های یمن جهت آگاهی از امکان اجرای آتش بس و از سرگیری عملیات سیاسی مسالمت آمیز و فراگیر ادامه دهد.

در این دیدار اسماعیل ولد الشیخ احمد با عبدربه منصور هادی، تحولات یمن و مکانیزم اجرای قطعنامه 2216 شورای امنیت را مورد بررسی قرار داد.

فرستاده سازمان ملل نیز برای سفر به عدن در آینده‌ای نزدیک اظهار تمایل کرد.

اسماعیل ولد الشیخ احمد در چهارمین سفر خود به منطقه جهت دستیابی به راه حلی برای بحران یمن روز گذشته وارد ریاض شده بود.

دیدار ولی ولیعهد عربستان با منصور هادی

در همین حال، محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان سعودی با عبدربه منصور هادی در خصوص تلاش‌ها جهت بازگرداندن دولت مستعفی به یمن بحث و گفت‌وگو کرد.

این گفت‌وگوها در تماس تلفنی رئیس جمهوری مستعفی به وزیر دفاع عربستان مطرح شد.

همزمان، عبداللطیف بن راشد الزیانی، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس در ریاض با عزالدین الأصبحی، وزیر حقوق بشر در دولت مستعفی، در خصوص "اوضاع انسانی یمن و تلاش‌ها جهت کاستن رنج مردم یمن و تسریع در ارسال کمک‌های انساین به استان‌های مختلف" گفت‌وگو کرد.

این در حالی است که سازمان‌های امدادرسان بین المللی اعلام کرده‌اند که کشورهای ائتلاف غربی تحت رهبری عربستان اجازه رسیدن کمک‌ها به مردم یمن را که با گرسنگی شدید به دلیل حملات پی در پی مواجه هستند نمی‌دهند.

انتهای پیام

کد N901051