در دیدار با سفیر روسیه در تهران

ولایتی: تقسیم گروه‌های تروریستی به میانه‌رو و افراطی بسیار مضحک است

ايران,روسيه

سفیر روسیه در تهران با علی‌اکبر ولایتی دیدار و دو طرف در خصوص توسعه روابط دو جانبه و به ویژه همکاری‌های منطقه‌ای بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا ) ولایتی در این دیدار که در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد با تاکید بر اهمیت و جایگاه منطقه ای و بین المللی دو کشور ، ضرورت توجه به توسعه روابط همه جانبه و بلندمدت را مورد تاکید قرار داد و گفت : هر دو کشور دارای ظرفیت های فراوان و ارزشمندی در منطقه و جهان بوده و می توانند در حل و فصل مشکلات منطقه ای و بین المللی همکاری های جدی را برنامه ریزی و اجرا نمایند و البته بر خلاف برخی دیدگاه های دولت های غربی دولت های مرتجع منطقه و آمریکا در تقسیم گروه های تروریستی به میانه رو و افراطی بسیار مضحک بوده چرا که تروریست با هر دیدگاهی ، تروریست بوده و تفاوتی میان آنان وجود ندارد و این تقسیم بندی تنها بهانه ای است برای مبارزه ظاهری با یک گروه در عین حمایت از دیگر گروه ها برای ادامه حیات و فعالیت شیطانی گروه های افراطی و تکفیری در منطقه.

وی افزود: لذا معتقدیم علاوه بر داعش که مورد حمایت اسرائیل، آمریکا و برخی کشورهای منطقه است باید با هرگونه افراط گرایی و هر نوع گروه های تروریستی مبارزه نمود و با تقسیم آنان نمی توان بهانه ای برای مبارزه با یک گروه ایجاد و گروه دیگری را از دستور کار مبارزه خارج نمود و بلکه مورد حمایت قرار داد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به حضور جمهوری اسلامی ایران و روسیه در برخی کشورهای منطقه اشاره و گفت : همکاری با عراق و سوریه بر اساس درخواست دولت‌های مستقر و قانونی بوده و این در حالی است که برخی کشورهای مرتجع منطقه بدون هیچ دلیل و مجوزی نسبت به آموزش ، تجهیز و اعزام گروه های تروریستی که امروز شاهدیم از بیش از ٧٠ کشور هستند ، در امور داخلی این کشورها مداخله نموده و ملت مظلوم سوریه ، عراق و یمن را به خاک و خون می کشند و باید برای مبارزه با مصادیق مختلف تروریسم در منطقه چاره اندیشی نمود و جدیت لازم را به کار برد.

وی در ادامه تصریح کرد : امروز رئیس جمهور قانونی سوریه حتما توانمند تر از گذشته و با تاکید بر مواضع محور مقاومت حضور دارد و اغلب کشورهایی که در ژنو یک ، دو و ... حضور داشتند به جای راه حل سیاسی مناقشات از تروریست ها حمایت نموده اند و اگر به همان روش و رویه خود ادامه دهند نمی توان انتظار جدی در مبارزه با داعش و گروه های افراطی را شاهد بود و با شکست مواجه خواهد شد.

وی ظرفیت ها و منافع دو کشور را برای توسعه هر چه بیشتر روابط مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد : ایران و روسیه زمینه‌های فراوانی برای توسعه همکاری های بلند مدت و همه جانبه داشته و بنده هم در دیدار با رییس جمهور روسیه در این زمینه گفت‌وگو داشته ام و بسترها و علاقه مندی های دو طرف برای تحقق این مهم مهیاست که باید با گام های بلندتری برنامه ریزی و پیگیری نمود .

در ابتدای این دیدار لوان جاگاریان ، سفیر روسیه گزارشی از همکاری های دو کشور ارائه و بر ضرورت همکاری های بیش از پیش به ویژه در مبارزه با داعش و استفاده از ظرفیت های دو طرف تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N901010