ادامه حملات جنگنده‌های ترکیه به پایگاه‌های پ.ک.ک و داعش

سیاسی

جنگنده‌های ترکیه بار دیگر حملاتی را علیه مواضع حزب کارگران کردستان ترکیه در شمال عراق و پایگاه‌های داعش در شمال سوریه انجام دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرنگار شبکه خبری الجزیره در ترکیه اعلام کرد که جنگنده‌های این کشور پایگاه‌های حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) را در مناطق کوهستانی واقع در مثلث مرزی عراق، ایران و ترکیه بمباران کردند. این حملات پایگاه‌های پ.ک.ک در منطقه تحت کنترل اقلیم کردستان عراق را هدف قرار داد.

جنگنده‌های ترکیه که به تازگی به پایگاه هوایی "دیاربکر" واقع در جنوب ترکیه منتقل شده‌اند علاوه بر مواضع پ.ک.ک پایگاه‌های داعش در سوریه را نیز هدف قرار دادند.

این حملات در حالی انجام می‌شود که احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه اعلام کرده که عملیات علیه پ.ک.ک و داعش همچنان ادامه خواهد داشت و تمامی نیروهای ارتش که مکلف به تامین امنیت جنوب، جنوب شرق و شمال شرق ترکیه هستند، فراخوانده شده‌اند.

نیروهای امنیتی ترکیه طی چند روز گذشته حدود 700 تن از جمله ده‌ها تبعه خارجی را در راستای عملیات خود علیه "تروریسم" در 24 استان بازداشت کردند.

حزب کارگران کردستان اعلام کرده که چهار تن از نیروهایش در حمله هوایی جنگنده‌های ترکیه در شمال عراق طی سه روز گذشته کشته شده‌اند.

این حزب روز یکشنبه مسئولیت کشتن دو سرباز ترکیه‌ای را برعهده گرفت. همچنین ارتش ترکیه حملات توپخانه‌ای خود به پایگاه‌های داعش را ادامه داد و مواضع این گروه در دو شهرک واقع در حومه شمالی حلب و در نزدیکی شهر "مارع" را گلوله باران کرد.

گزارش‌ها حاکی از کشته شدن 9 عضو داعش در حملات هوایی و توپخانه‌ای ترکیه در حومه شمالی حلب است. نیروهای نظامی ترکیه در مرزهای این کشور با سوریه در حالت آماده باش قرار دارند.

در همین راستا قرار است پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز سه شنبه نشست فوق العاده‌ای را به درخواست ترکیه در آنکارا برگزار کند.

در این نشست در خصوص عملیات نظامی ترکیه علیه داعش و پ.ک.ک گفت‌وگو خواهد شد.

در حالی که سازمان ملل حمایت خود را از حملات ترکیه اعلام کرده، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهان ادامه روند صلح میان دولت ترکیه و کردها شد.

انتهای پیام

کد N900886