دونالد ترامپ؛ محبوب ترین نامزد جمهوریخواهان

سیاسی

براساس آخرین نظرسنجی انجام شده در آمریکا، دونالد ترامپ سرمایه دار و شخصیت تلویزیونی جمهوریخواه، بیشترین محبوبیت را در میان رای دهندگان این حزب در انتخابات سال ۲۰۱۶ دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، براساس نتایج این نظرسنجی که توسط شبکه خبری سی ان ان و موسسه تحقیقاتی «او آر سی» به صورت تلفنی انجام شده، نشان می دهد که اظهارات تند دونالد ترامپ درباره خدمت سربازی سناتور جمهوریخواه جان مک کین باعث شده تا محبوبیت وی نزد رای دهندگان این حزب بالاتر رود.

بر اساس این نظرسنجی میزان محبوبیت دونالد ترامپ در حال حاضر ۱۸ درصد است و بعد از وی جب بوش فرماندار سابق کالیفرنیا و برادر کوچک تر جرج بوش رئیس جمهوری سابق آمریکا از حمایت ۱۵ درصد رای دهندگان جمهوریخواه برخوردار است.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که اسکات واکر فرماندار تندرو و جنجالی ویسکانسین توانسته است تا جایگاه سوم محبوب ترین نامزدهای حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ را از آن خود کند.

در حال حاضر ۱۴ نفر نامزدی خود را برای بدست آوردن نمایندگی جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده اعلام کرده اند ولی از میان آنها تنها این سه نامزد موفق شده اند تا محبوبیتی بیش از ۱۰ درصد در میان رای دهندگان عمدتا محافظه کار بدست بیاورند.

شبکه خبری سی ان ان با این حال می گوید که جایگاه دونالد ترامپ هنوز تثبیت نشده است. این گزارش می افزاید در اردوگاه دموکرات ها نیز هیلادی کلینتون در صدر نظرسنجی ها است و برنی سندرز در مقام دوم جای دارد.