تحلیل رسالت از سخنان سید حسن نصرالله:

استراتژی بزک كردن شیطان محکوم به شکست است

سیاسی

اظهارات اخیر دبیرکل حزب الله لبنان پاسخی گویا به کسانی است که در صدد بزک شیطان بزرگ در برهه فعلی و تغییر استراتژی های کلان محور مقاومت در منطقه هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه رسالت در تحلیلی در مورد سخنان اخیر دبیرکل حزب الله لبنان نوشت:

اظهارات اخیر دبیر کل حزب الله لبنان درخصوص آخرین تحولات منطقه و جهان از ابعاد مهمی برخوردار بود. سید حسن نصرالله  با بیان اینکه آمریکا، قبل و بعد از توافق هسته‌ای «شیطان بزرگ» خواهد ماند، دشمنی آمریکا با مقاومت اسلامی را «مایه افتخار» خواند.قهرمان جهان عرب در این خصوص تصریح کرده است:

"پس از توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ امروزه بزرگترین دغدغه آن‌ها، ایران و حزب‌الله پس از توافق است؛ بنابراین می‌بینیم که اوباما و جان کری به روشنی از حزب‌الله به عنوان یک سازمان تروریستی یاد می‌کنند و مجددا تأکید می‌کنند که آمریکا هیچ‌ زمانی با چنین نیرویی همراهی نخواهند کرد؛ پس معنای چنین مواضعی این است که حزب‌الله در معادلات منطقه و در معادلات آمریکا حضور دارد. اقدام آمریکا در قرار دادن نام حزب الله لبنان در لیست سیاه مایه افتخار است، این اقدام آمریکا در هدف قرار دادن فرماندهان حزب الله لبنان امر تازه‌ای نیست و پیش از این نیز توسط سعودی‌ها انجام شده بود ..."

اظهارات سید حسن نصرالله نشان دهنده بینش عمیق و نگاه تحلیلی وسیع و دامنه دار وی نسبت به مسائل جاری در منطقه و نظام بین الملل است.واقعیت امر این است که شیطان بزرگ نه در زمان ریاست جمهوری اوباما و نه در زمان ریاست جمهوری جیمی کارتر و نه در زمان ریاست جمهوری جرج واکر بوش رویکرد نفرت انگیزو ماجراجویانه خود نسبت به منطقه و جهان اسلام ودیگر نقاط جهان را متوقف نکرده و تنها شکل و شمایل آن در طول هر یک از این دوران تفاوت پیدا کرده است.

این سخنان پاسخی گویا به کسانی است که در صدد بزک شیطان بزرگ در برهه فعلی و تغییر استراتژی های کلان محور مقاومت در منطقه هستند. اساسا هرگونه شکست آمریکا در منطقه ، در سایه همین محور مقدس و تلاشهای رزمندگان غیور این محور پولادین صورت گرفته است.افزایش اقتدار محور مقاومت در منطقه و پایداری در برابر تهدیدات رژیم صهیونیستی و ایالات متحده و به زانو در آمدن تل اویو در چهار جنگ مستقیم با مقاومت اسلامی در لبنان و فلسطین، منجر به اثبات قدرت دشمنان آمریکا در منطقه و جهان گردیده است.

امروز این محور مقاومت است که معادلات منطقه را تعیین می کند.محوری که نه تنها در قاموس آن تسلیم در برابر غرب و رژیم اشغالگر قدس جایی ندارد، بلکه امروز آماده تر از هر زمان دیگری به مصاف دشمنان خویش خواهد رفت. سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تا ابد بر پایه تقویت همین گفتمان مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان قسم خورده امنیت منطقه و جهان اسلام خواهد بود. این استراتژی و گفتمان غالب خط مشی کلان ما را در برابر پدیده های موجود تشکیل می دهد.

استراتژی بزک شیطان ، آن هم در برهه حساس فعلی و در حالی که جنگهای نیابتی امریکا در منطقه علیه ملتهای مظلوم یمن، عراق ،سوریه و بحرین در جریان است نوعی خطای نابخشودنی محسوب می شود. باید این حقیقت را دریافت که هر گاه در مقابل شیطان بزرگ مشتهای گره کرده خود را پایین بیاوریم، با وقاحت بیشتر آن رو به رو خواهیم شد.

هم اکنون دموکراتهای مستقر در کاخ سفید حساب ویژه ای بر عملیات روانی خود در منطقه و افکار عمومی جهان اسلام باز کرده اند. در چنین شرایطی اظهاراتی مانند سخنان اخیر  سید حسن نصرالله منجر به افزایش ضریب واقع بینی مسلمانان در مقابل توطئه های بی پایان آمریکا و رژیم صهیونیستی می شود. بی دلیل نیست که واشنگتن و تل آویو تا این حد از سخنان کوبنده سید حسن نصرالله وحشتزده هستندواین وحشتزدگی خود را هر بار در زمان قبل و بعد از سخنرانی های سید مقاومت نشان می دهند.