اکرمی: احمدی نژاد اگر حرفی برای گفتن داشت، ابایی برای بیانش نداشت

سیدرضا اکرمی,دولت دهم,اسحاق جهانگیری,محمود احمدی‌ نژاد

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در واکنش به شکایت احمدی نژاد از جهانگیری، گفت: او اگر حرفی داشت، ابایی برای بیانش نداشت.

به گزارش خبرآنلاين، وکيل محمود احمدي نژاد عصر امروز از شکايت موکلش از اسحاق جهانگيري معاون اول دولت یازدهم به دليل آنچه که «اتهامات بی اساس علیه دولت قبل با هدف تخریب باورهای مردم و تشویش در اذهان عمومی» مي خواند خبر داد. ساعتي بعد، دفتر معاون اول در اطلاعيه اي اعلام کرد: «از طرح شکایت آقای احمدی‌نژاد در دستگاه قضایی استقبال نموده و مستندات تخلفات و سوءمدیریت‌های آقای احمدی‌نژاد را به مرجع قضایی تسلیم خواهیم کرد.» {اينجا}

سيدرضا اکرمي از جمله نمايندگان مجالس هفتم و هشتم بود که از نزديک با رفتارهاي دولت نهم و دهم آشنا دارد. او با يادآوري اينکه احمدي نژاد بارها با صراحت گفته بود که «مجلس در راس امور نيست»، ادامه داد: ايشان علنا مي گفت که برخي مصوبات مجلس را نمي پذيرد و همين سبب شد که چند مورد از عدم اجراي قانون از سوي دولت وي به هيات حل اختلاف ارجاع شود. ولي او باز هم زير بار نرفت و از اين هيات به رهبري اعتراض کرد! او حتي قانون برنامه 5 ساله را قبول نداشت و آيين نامه اجرايي آن را نمي نوشت.

اکرمي افزود: من آقاي احمدي نژاد را فردي «حرمت شکن» و «قانون شکن» مي دانم که مدام «هو» مي کرد و «بگم» «بگم» راه مي انداخت. او ايجاد نگراني مي کرد و از مافياهاي متعددي اسم مي برد که محض رضاي خدا حتي يک بار اسامي آنها را نگفت و هيچ چيزي هم به قوه قضاييه ارجاع نداد.

او که مي گفت رئيس دولت قبل پرونده هايي در دستگاه قضايي دارد، تصريح کرد: اين قوه بايد اين پرونده ها را بررسي کند. قوه قضاييه علي القاعده ناظر بر عملکرد رئيس جمهوري است و راسا هم مي تواند در اين زمينه ورود کند. حال آنکه پرونده هايي عليه آقاي احمدي نژاد از مجلس گذشته و برخي جاهاي ديگر در اين قوه مطرح است که جا دارد به آنها رسيدگي شود.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در پاسخ به اينکه چرا تا کنون به اين پرونده ها در قوه قضاييه رسيدگي نشده است؟، گفت: اين را ديگر مسئولان قضايي بايد پاسخ بدهند. الان که دولت يازدهم هم به عملکرد دولت قبل اعتراض دارد و کار به شکايت آقاي احمدي نژاد رسيده، ديگر وقت رسيدگي به اين پرونده هاست. البته همانطور که مذاکرات هسته اي 22 ماه طول کشيد، اين مورد هم ممکن است طولاني شود. بالاخره بررسي مستندات پرونده و بازجويي از افراد امر زمان بري است.

او در پاسخ به اينکه آيا ممکن است اين موضوع بار ديگر به «بگم»، «بگم» هاي احمدي نژاد بيانجامد؟ف گفت: اين را ديگر بايد از خود آقاي احمدي نژاد بپرسيد! اما اگر احمدي نژاد حرفي براي گفتن داشت، ابايي براي بازگو کردنش نداشت و تا حالا گفته بود. کما اينکه در مناظره هاي تلويزيوني انتخابات رياست جمهوري سال 88  هم از آقايان هاشمي رفسنجاني و ناطق نوري و فرزندانشان نام برد و ابايي براي هتک حرمت ديگران نداشت.

2727

کد N900516