در جلسه کمیسیون عمران صورت گرفت

تشریح برنامه‌های وزارت نفت برای مناطق محروم

کمیته مشترک وزارت نفت و کمیسیون عمران مجلس مامور ارزیابی و برنامه‌ریزی برای تدوین قوانین کارآمد در حوزه انرژی، عمران، کاهش مصرف سوخت و گازرسانی به مناطق محروم در قوانین برنامه ششم و بودجه 1395 شد.

منصور آرامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به تشریح مسائل مطرح شده در جلسه مشترک امروز کمیسیون عمران و وزارت نفت پرداخت.

نماینده مردم بندرعباس از حضور بیژن زنگنه، وزیر نفت و معاونان وی در این جلسه سخن گفت و افزود: در این جلسه که در محل ساختمان وزارت نفت برگزار شد وزیر خلاصه‌ای از عملکردها و برنامه‌های آینده وزارتخانه را تشریح کرد و بعد برخی نمایندگان مجلس نیازها و مطالبات بخشی و ملی در حوزه انرژی و عمران را تبیین کردند.

سخنگوی کمیسیون عمران بهینه‌سازی و صرفه‌جویی مصرف سوخت خودرو‌ها و افزایش بهره‌وری موتور چاه‌های کشاورزی را از جمله موارد مورد بررسی در این جلسه دانست و افزود: آقای زنگنه و معاونان وی برنامه‌های آتی وزارت نفت برای بهینه‌سازی و صرفه‌جویی سوخت مصرفی در بخش‌های خانگی، صنعتی و کشاورزی را تشریح و از گازرسانی به روستاها و چگونگی تامین سوخت روستاییان به ویژه در مناطق محروم استان‌های هرمزگان، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان و خراسان و مناطقی که هنوز از نعمت گاز محروم هستند سخن گفتند.

وی تاکید کرد: براساس قول وزیر و معاونان وزیر گازرسانی به مناطق محروم در سطح کیفی مطلوب انجام خواهد شد.

انتهای پیام

کد N900482