قربانی به ایسنا خبر داد،

قول مساعد وزارت بهداشت برای بهبود وضعیت بهداشتی و درمانی زندان‌ها در کمیسیون بهداشت

سیاسی

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی وضعیت بهداشتی و درمانی زندان‌های کشور در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد و گفت که در این جلسه مسئولان وزارت بهداشت با ارائه پکیجی قول مساعد دادند تا اقدامات لازم را برای بهبود وضعیت بهداشتی و درمانی زندان‌ها انجام دهند.

محمد حسین قربانی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه این جلسه با حضور معاون بهداشتی و درمانی وزارت بهداشت، معاون سازمان زندان‌ها و رییس ستاد دیه برگزار شد گفت که در این جلسه موضوع سلامت و درمان زندانیان و بیماری‌هایی که امروز آن‌ها به آن مبتلا هستند بحث و بررسی شد.

به گفته وی موضوع انتقال بسیاری از بیماری‌های واگیردار توسط زندانیان، تراکم بیش از اندازه آن‌ها در زندان و عدم رعایت بهداشت و رد و بدل کردن مواد مخدر در زندان‌ها از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و جمع‌بندی و تصمیم گیری‌هایی برای ارتقای سلامت زندان‌ها و پیشگیری از بروز بیماری‌ها حاصل شد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت در توضیح نتایج گفت: وزارت بهداشت در قالب پکیجی برنامه اش را برای همکاری با بیمه ها و دانشگاه‌ها برای بهبود وضعیت بهداشت و درمان و پیشگیری زندانیان ارائه کرد که طبق آن بحث درمان را با کمک دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمه‌ها قبول کرد.

وی افزود: طبق برنامه ارائه شده موضوع جلوگیری از انتقال بسیاری از ویروس‌ها همچون هپاتیت و ایدز، مورد توجه قرار گرفت تا در بیمارستان‌ها این موضوع کنترل شود و به صورت آموزش مورد توجه جدی قرار گیرد.

قربانی در پایان موضوع بهداشت در جامعه را از دیگر موارد مورد بررسی در جلسه کمیسیون بهداشت برشمرد و گفت: در این جلسه بر لزوم آزمایش‌های قبل از بارداری همچون آزمایش ژنتیک و کنترل بارداری به دور از بیماری نقص عضو و واگیردار تاکید شد و گزارشی در این رابطه ارائه گردید.

انتهای پیام

کد N900408