کمیسیون برنامه و بودجه انجام داد

بررسی برنامه‌های سازمان بهزیستی در شیرخوارگاه آمنه

سیاسی

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از بررسی برنامه‌های سازمان بهزیستی در جلسه امروز این کمیسیون در محل شیرخوارگاه آمنه خبر داد.

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد:‌در جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه با رییس سازمان بهزیستی که در شیرخوارگاه آمنه برگزار شد این موضوع مطرح گردید که متولی آسیب‌های اجتماعی در کشور کیست و عنوان شد که باید به شکل منسجم مشخص باشد که کدام سازمان این مسئولیت را به عهده دارد.

وی افزود: همچنین در این جلسه مقرر شد که در برنامه ششم متولی آسیب‌های اجتماعی به طور مشخص عنوان شود تا شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی از قبیل طلاق، بزه و اعتیاد باشیم.

کاتب با اشاره به اظهارات رییس سازمان بهزیستی در جلسه امروز نیز گفت: ایشان گفت که برنامه این سازمان اقدام پیشگیرانه از مفاسد و ناهنجاری‌های اجتماعی با تقویت سازمان‌های مردم نهاد است و در این راستا این سازمان با 200 مرکز مشاوره خصوصی و 220 خانه درمانی اعتیاد در حال فعالیت است.

وی یادآور شد: رییس سازمان بهزیستی همچنین گفت که 82 خانه کودک و نوجوان به صورت دولتی و 502 خانه به صورت خصوصی به مراقبت از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست می‌پردازد، 180 هزار سرپرست خانوار تحت پوشش این سازمان هستند و در مجموع یک میلیون و 179 هزار معلول تحت پوشش سازمان قرار دارند. همچنین سال گذشته هزار میلیارد تومان از سوی مجلس برای اشتغال افراد تحت پوشش سازمان درنظر گرفته شده بود که تا پایان سال 30 درصد آن تخصیص یافته و لازم است این تخصیص در سال آینده بیشتر باشد.

انتهای پیام

کد N900358