سفر وزیر دارایی انگلستان به پاریس/ اصلاح قوانین اتحادیه اروپا

سیاسی

حصول توافق برای ایجاد قوانین مطلوب در اتحادیه اروپا موضوع سفر وزیر دارایی انگلستان به پاریس خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «جورج آزبورن» وزیر دارایی انگلیس قرار است امروز یکشنبه با سفر به پاریس موضوع همه پرسی انگلستان برای خروج از اتحادیه اروپا را مطرح کند. وی امیدوار است که نظر مساعد همتای فرانسوی خود را برای رسیدن به توافق مورد نظر دولت محافظه کار لندن جلب کند.

ناگفته نماند که «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلستان در پی آن است که پیش از برگزاری این رفراندوم که از وعده های انتخاباتی او است، با دیگر رهبران اروپا برای ایجاد تغییرات مطلوب در قوانین اتحادیه رایزنی کند.

سفر آزبورن به پاریس – که نخستین مورد از سفرهای برنامه ریزی شده وی برای حضور در پایتخت کشورهای اروپایی است- در ادامه ملاقات هایی است که کامرون در اوایل سال میلادی جاری با رهبران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا داشته است.

گفته می شود که وی در این سفر به افزایش تمایل روز افزون مردم اروپا برای حمایت از اصلاحات مورد بحث می پردازد و تصمیم گیری نهایی در این زمینه را خواستار خواهد شد.

به ادعای وی، برگزاری همه پرسی در انگلستان راهگشای مردم سراسر اروپا برای اعمال اصلاحات در قوانین اتحادیه خواهد بود.

اگرچه هیچکس ادعای انگلستان برای خروج از اتحادیه اروپا را جدی نمی گیرد، حتی طرح چنین موضوعی نیز نگرانی برخی از احزاب اپوزیسیون داخلی و همچنین متحدینی چون آمریکا را در پی داشته است.

«باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه روز جمعه خود با شبکه «بی. بی. سی» گفت: ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا اعتماد بیشتری را به واشنگتن در زمینه  پیمان «ترانس آتلانتیک» - دو سوی اقیانوس اطلس- می دهد.