زاهدی در تذکر شفاهی مطرح کرد:

انتقاد ازغفلت مرکزپژوهش‎های مجلس نسبت به تحلیل برجام وقطعنامه۲۲۳۱

سیاسی

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از غفلت مرکز پژوهش‎های مجلس نسبت به ارائه تحلیل درباره برنامه جامع اقدام مشترک و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی زاهدی در پایان جلسه علنی امروز و در تذکر شفاهی به مسئولان اجرایی، اظهار داشت: از دولت می‌خواهم که در رابطه با اجرای قانون بودجه ۹۴ مبنی بر پرداخت مستمری به رزمندگان مُعسر اقدام کند، چرا که چهار ماه است این قانون معطل مانده است.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات باقی‌مانده و حل‌نشده بازنشستگان صنعت فولاد، گفت: حدود سه ماه است که بازنشستگان صنعت فولاد در ۱۳ استان کشور حقوق نگرفته‌اند؛ آقای وزیر تعاون و دولت محترم چطور این‌گونه رفتار می کنید؟! برخی از این افراد از مشکلات حاد تنفسی رنج می‌برند، شما بگویید که این مردم دیگر چطور باید زندگی کنند.

نظام رتبه‌بندی معلمان، رتبه‌بندی واقعی نیست

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه با اشاره به برخی مسائل فرهنگیان، اظهار داشت: دولت تصویب کرده است که از اول مهرماه نظام رتبه‌بندی معلمان اجرا شود؛ در حالیکه این نظام رتبه‌بندی، رتبه‌بندی واقعی نیست.

زاهدی افزود: وزارت آموزش و پرورش و دولت، نظام رتبه‌بندی واقعی را اجرا کنند و تبعیض‌های این بخش را برطرف کنند.

وی همچنین با تذکر به وزیر کشور نسبت به رفتارهای انتخاباتی برخی فرمانداران و بخشداران در مناطق کشور از هم اکنون، به موضوع هسته‌ای نیز اشاره کرد و گفت: انتظار داشتیم که مرکز پژوهش‌های مجلس در رابطه با توافقنامه هسته‌ای وین (برنامه جامع اقدام مشترک) و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت تحلیلی ارائه کند که متاسفانه غفلت کرده‌اند و امیدواریم جبران کنند.