مصطفی میرسلیم:

خرید محصولات خارجی با قیمت گزاف باعث تعطیلی اقتصاد مقاومتی می‌شود

سیاسی

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه گفت: تحریم کردن خود و رونق دادن به کسب و کار رقبا در خارج و تبدیل کردن کشور به بازار مصرف کالاهای خارجی، تعطیل کردن اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر سیدمصطفی میرسلیم عضو شورای مرکزی حزب موتلفه و مؤسس مرکز تحقیقات موتور در واکنش به خبر «امضای قرارداد طراحی و ساخت موتورهای کم مصرف یورو ۶ در حاشیه کنفرانس تجارت و سرمایه‌گذاری ایران و اتحادیه اروپا بین ایران و چهار شرکت خارجی به ارزش ۱۱۰میلیون یورو» طی یادداشتی تاکید کرد: دور زدن مرکز تحقیقات موتور و خضوع در برابر شرکت‌های خارجی باعث تعطیلی تولیدات خودی است.

متن یادداشت سیدمصطفی میرسلیم به شرح زیر است:

نزدیک ۱۸ سال است که مرکز تحقیقات موتور تأسیس شده و الحمدلله در این مدت گره‌­های متعددی را باز کرده و طرح‌های مهمی را با بهره گیری از امکانات و تجهیزات داخلی و استفاده از نیروهای متخصص ایرانی و هر جا نیاز بوده با مشورت گرفتن از مؤسسات با تجربه و شناخته شده جهانی به ثمر رسانده است. همین امروز نیز بر مبنای تشخیص نیاز واقعی کشور و نقشه راه مصوب، مشغول طراحی برای تأمین نیاز آتی کشور با رعایت معیارهای زیست محیطی و کمینه کردن مصرف سوخت است.

آیا دور زدن چنین مرکزی و سپس خضوع در مقابل شرکتهای خارجی برای خرید محصول آنها، آن هم به قیمت گزاف در حالی که امکان طراحی و تأمین آن محصول با همان کیفیت یا کیفیت برتر و بویژه هزینۀ کمتر و متناسب با شرائط کشور وجود دارد، تحریم کردن خود و به رونق انداختن کسب و کار رقبای ما در خارج و تبدیل کردن ما به بازار مصرف کالاهای آنها و تعطیل کردن مراکزی که بحقّ کانون‌های اقتصاد مقاومتی هستند، محسوب نمی شود؟

سید مصطفی میرسلیم

مؤسس مرکز تحقیقات موتور