پایان کنفرانس رسانه‌ای "مقابله با تروریسم تکفیری" در دمشق

سیاسی

شرکت‌کنندگان در کنفرانس رسانه‌ای "مقابله با تروریسم تکفیری" دمشق، در بیانیه پایانی این نشست بر لزوم آغاز تحرکات منطقه‌ای و بین‌المللی سازمان یافته جهت مقابله با تروریسم تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه العهد لبنان، در این بیانیه که توسط عمران الزعبی، وزیر اطلاع‌رسانی سوریه قرائت شد، بر لزوم حمایت از نظام‌ها و کشورهایی که با تروریسم مواجه هستند و حمایت از راهکارهای سیاسی برای حل بحران‌ها و به شمار آوردن رسانه‌های حامی تروریسم به عنوان بخشی از تروریسم، تاکید شد.

کنفرانس رسانه‌ای "مقابله با تروریسم تکفیری" با مشارکت مقامات و چهره‌های مستقل از کشورهای مختلف جهان از جمله ایران، لبنان، عراق و سوریه در دمشق برگزار شد و شرکت کنندگان بر نقش فعالیت‌های رسانه‌ای در راستای حمایت از تروریسم پرداختند.

در این بیانیه آمده است: گروه‌های تروریستی تکفیری که توانایی‌های مالی، رسانه‌ای، انسانی و نظامی آنها بیشتر شده است و از تناقض‌های بین‌المللی و اختلافات سیاسی حاکم بر بیشتر کشورها استفاده می‌کند، امروز به جایی رسیده‌اند که مسلک خود را بر بخش‌هایی از سوریه، عراق، افغانستان، لیبی، تونس، مصر و یمن تحمیل کرده و صراحتاً اهداف خود را اعلام می‌کند.

شرکت‌کنندگان در این کنفرانس تاکیدکردند که صلح و امنیت بین‌المللی و حیات بشریت امروز در معرض خطر است و باید نام تمام گروه‌های تروریستی در فهرست‌های تروریستی سازمان ملل قرار بگیرند و هرجا که باشند دشمن مشترک تمام کشورهای جهان معرفی شوند.

انتهای پیام

کد N899859