انگلیس به دنبال مداخله نظامی مجدد در لیبی/هشدار دیوید کامرون در مورد تهدیدات داعش

نخست‌وزیر انگلیس با بیان اینکه کشورش آماده مبارزه با گروه‌های تروریستی در نقاط مختلف جهان است، گفت که طرح‌هایی را برای مقابله با تروریست‌ها در لیبی در دست دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی میل، "دیوید کامرون"، نخست‌وزیر انگلیس گفت که کشورش باید برای مقابله با گروه‌های تروریستی در هر کجای جهان آماده باشد و در ادامه گفت که انگلیس طرح‌هایی را برای شکست نیروهای تروریستی در داخل لیبی در دست دارد.

به گفته وی، گروه تروریستی داعش تنها زمانی شکست می‌خورد که کشورها علیه یکی از بزرگترین تهدیدهای جهانی متحد شوند. سخنان کامرون پیش از سفر چهار روزه خود به جنوب شرق آسیا مطرح شد.

دیوید کامرون قصد دارد تا کارشناسان انگلیسی را برای کمک به خنثی کردن توطئه‌های تروریستی و تقویت امنیت خطوط هوایی به مالزی و اندونزی اعزام کند.

روزنامه تلگراف افشا کرد که کامرون به مقام‌ها دستور داده تا طرح مداخله جدیدی را در لیبی تدارک ببینند چراکه تروریستها لیبی را به دید پناهگاهی نگاه می‌کنند. چهار سال پیش انگلیس و فرانسه مداخله‌ای را با همکاری ناتو در لیبی انجام دادند که به سقوط نظام معمر قذافی و بروز فاجعه انسانی در لیبی ختم شد.

نخست‌وزیر انگلیس تاکید دارد که لندن به این نتیجه رسیده است که باید برای بازگشت به لیبی با هدف مقابله کردن با «فرقه مرگبار» تروریست‌های داعش آماده شود. وی پیش از سفر خود گفت: داعش یکی از بزرگترین تهدیداتی است که جهان ما با آن روبه‌رو شده است.

انگلیس می‌تواند درخصوص مقابله با اقدامات مرتبط با تروریسم همکاری کند و با مدیریت تهدید شبه‌نظامیان خارجی، درباره توطئه‌های تروریستی بلتو تحقیقات انجام دهد. یکی از مقام‌های وزارت خارجه انگلیس می‌گوید که دولت نگران افزایش تهدیدها از سوی گروه‌های تروریستی از جمله داعش در لیبی است.

وی گفت: ما شاهد اقدامات وحشیانه و دهشتناک تروریستی در داخل لیبی بوده‌ایم که از جمله می‌توان به قتل وحشیانه مصریان قبطی و مسیحیان اتیوپی اشاره کرد.

این مقام تاکید کرد: ما در حال بررسی ارتباط احتمالی میان داعش در لیبی و حملات تروریستی اخیر در تونس هستیم. ما در حال همکاری با همسایگان لیبی برای ارتقای همکاری‌ها برای مقابله با تهدیدات هستیم.

به گفته وی اگر یک تهدید قریب‌الوقوع علیه جان شهروندان کشورش در هر نقطه از جهان وجود داشته باشد، انگلیس وارد عمل می‌شود.

انتهای پیام

کد N899789