بانوی اول سابق کره‌جنوبی به‌زودی راهی پیونگ‌یانگ می‌شود

بانوی اول سابق کره‌جنوبی قرار است طی روزهای آتی با یکی از هواپیماهای کشورش به پیونگ‌یانگ سفر کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، یک فرد ناشناس در تماسی با «مرکز صلح کیم دائه-جونگ» این اطلاعات را دو هفته پس از آنکه برنامه‌های سفر «لی هی- هو»، بانوی سابق کره‌جنوبی به پیونگ‌یانک علنی شده بود، افشا کرد.

«کیم سونگ – جائه»، رئیس این «مرکز صلح» گفت، لی هی- هو 92 ساله قرار است از یک بیمارستان کودکان، زایشگاه و یک خانه سالمندان در پیونگ‌یانگ بازدید کند اما هنوز تایید نشده که آیا با کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی نیز دیدار خواهد کرد یا خیر.

وی افزود، اگر لازم باشد پیونگ‌یانگ پیشنهاد می‌کند تا یکی از هواپیماهای کره‌شمالی را برای آوردن بانوی اول سابق کره‌جنوبی و همراهانش به این کشور بفرستد. اما رسانه‌های کره‌جنوبی روز جمعه گزارش دادند، لی هی- هو با یکی از هواپیماهای کشورش و با حمایت مالی این «مرکز صلح» به کره‌شمالی سفر خواهد کرد.

یکی از سخنگویان وزارت اتحاد مجدد دو کره در کره‌جنوبی گفت، لی هی- هو و گروهش خواستار کمک مالی دولت برای این سفر نشده‌اند.

به گفته منبع یونهاپ در «مرکز صلح»، تصمیم لی هی- هو در چند روز آتی به پیونگ‌یانگ ارسال خواهد شد.

لی سئوک- هیون، معاون رئیس انجمن ملی کره‌جنوبی روز جمعه گفت، امیدوار است این سفر بانوی اول سابق کشورش راه را برای مذاکرات سئول هموار کرده و وی با چهار تبعه کره‌جنوبی که در کره‌شمالی بازداشت هستند، به سئول بازگردد.

انتهای پیام

کد N899788