جنگنده‌های ترکیه ۴۰۰ هدف را در شمال عراق بمباران کردند

تسنیم نوشت:

جنگنده‌های ارتش ترکیه طی دو روز اخیر بارها مواضع داعش در خاک سوریه و شبه‌نظامیان کرد پ‌ک‌ک را در شمال عراق بمباران کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سی‌ان‌ان، جنگنده‌های ارتش ترکیه طی دو روز اخیر بارها مواضع داعش در خاک سوریه و شبه‌نظامیان کرد پ‌ک‌ک را در شمال عراق بمباران کردند.

شبکه سی‌ان‌ان خبر داد جنگنده‌های ترکیه در 159 پرواز 400 موضع وابسته به شبه‌نظامیان کرد در شمال عراق را بمباران کرده‌اند.
"نیروهای دفاع مردم"، شاخه نظامی "حزب کارگردان کردستان" (پ‌ک‌ک) اعلام کرده که پس از بمباران هوایی مواضع این گروه در کوههای عراق، دیگر ادامه آتش‌بس و روند صلح، معنایی ندارد.
همزمان وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد که مناطق شمالی سوریه که از وجود نیروهای داعش پاکسازی شده‌اند تبدیل به مناطق امن خواهند شد.

چاووش‌اوغلو در یک کنفرانس خبری گفت: "ما همیشه از ایجاد مناطق امن و پرواز ممنوع برای مردم سوریه دفاع کرده‌ایم. افرادی که آواره شده‌اند می‌توانند در چنین مناطقی جای بگیرند".

به نظر می‌رسد ترکیه در حال آماده شدن برای جنگی طولانی‌مدت است، داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه اعلام کرد: هر زمان که شاهد کاهش و یا رفع تهدید باشیم، یک بازبینی در حملات خود انجام خواهیم داد.
چهارشنبه هفته گذشته پ‌ک‌ک مسئولیت قتل دو افسر پلیس ترکیه را در شهر شانلی‌اورفا، نزدیک مرز سوریه، به‌عهده گرفت.
ترکیه از هفته گذشته و پس از انفجار انتحاری در منطقه سوروچ که ده‌ها کشته و زخمی در بر داشت صدها نفر مرتبط با گروه داعش را دستگیر کرده است.

5252

کد N899616