اخباری از تغییرات در دستگاه‌های امنیتی الجزایر

الجزاير

منابع الجزایری از تغییر روسای سه نهاد امنیتی این کشور به دستور عبدالعزیز بوتفلیقه خبر دادند. این در حالی است که مقامات الجزایری هنوز به صورت رسمی این تغییرات را تایید نکرده‌اند.

منابع الجزایری از تغییر روسای سه نهاد امنیتی این کشور به دستور عبدالعزیز بوتفلیقه خبر دادند. این در حالی است که مقامات الجزایری هنوز به صورت رسمی این تغییرات را تایید نکرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، رسانه‌های داخلی الجزایر اعلام کردند عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس‌جمهوری این کشور فرماندهان سه بخش امنیتی این کشور را تغییر داده است اما این خبر هنوز به صورت رسمی از سوی مرجعی در ولت الجزایر تایید نشده است.

روزنامه‌ "الوطن" الجزایر و شبکه تلویزیونی النهار در گزارشی اعلام کردند این تغییرات شامل فرمانده بخش امنیت ملی الجزایر (نهاد مسئول مبارزه با جاسوسی)، مسوول دفتر امنیت ریاست‌جمهوری و فرمانده گارد ریاست‌جمهوری است.

طبق نوشته روزنامه الوطن الجزایر، این تغییرات به دلیل "قصور و اشتباهات" مسئولان مذکور در انجام وظایف و مسئولیت‌هایشان صورت گرفته است.

این روزنامه در ادامه نوشت، حادثه‌ای که هفته گذشته رخ داد و طی آن دو نیروی امنیتی با شلیک در میان جمعیت موجب ترس و وحشت در مقر ریاست‌جمهوری در زرالده (غرب الجزایر) شدند، از دلایل این تغییرات است.

رسانه‌های الجزایری نیز گزارش دادند که یک افسر عالی‌رتبه در دستگاه امنیتی که هویتش اعلام نشده جایگزین علی بن داوود، فرمانده بخش امنیت ملی شده است.

بن داوود در سپتامبر 2013 فرماندهی مرکز امنیت ملی را با هدف بازسازی مرکز اطلاعات و امنیت الجزایر برعهده گرفت.

طبق نوشته روزنامه‌های داخلی الجزایر، "بن علی بن علی" نیز به جای "احمد مولای ملیانی"، فرمانده گارد ریاست‌جمهوری تعیین شد.

بن علی تا به امروز فرمانده منطقه پنج نظامی الجزایر (قسنطینه شرقی) بود. جمال مجدوب، فرمانده مرکز امنیت ریاست‌جمهوری که از حدود 10 سال پیش در این سمت است جای خود را به ناصر جشی داد.

این اداره با همکاری جدی گارد ریاست‌جمهوری، مسوول حمایت از شخص رئیس‌جمهور و به ویژه کاخ ریاست‌جمهوری است.

بوتفلیقه در آوریل 2014 برای چهارمین بار به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شد و در سپتامبر 2013 تغییرات بزرگی در دستگاه اطلاعاتی کشور ایجاد کرد.

انتهای پیام

کد N899526