مصر حالت فوق العاده در شمال سینا را تمدید کرد

سیاسی

دولت مصر حالت فوق العاده در مناطقی از شمال سینا را به علت ادامه حمله نظامی علیه گروه های افراطی به مدت سه ماه دیگر تمدید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسکای نیوز، «ابراهیم محلب» نخست وزیر مصر با صدور دستوری که در نشریه رسمی این کشور منتشر شد، حالت فوق العاده درمناطق شمالی سینا از شرق از منطقه تل الرفح تا منطقه العوجه، از غرب العریش تا جبل الحلال، از شمال از غرب العریش تا مرزهای بین المللی در رفح و از جنوب از جبل الحلال تا العوجه را به مدت سه ماه دیگر تمدید کرد.

این دستور از ساعات اولیه صبح امروز یکشنبه به وقت محلی به مدت سه ماه اجرا خواهد شد. همچنین طبق این دستور ممنوعیت آمد و شد در مناطق مذکور از ساعت ۷ عصر تا ۶ صبح به وقت محلی اجرایی خواهد شد، به جز شهر العریش که این ممنوعیت از نیمه شب اجرایی می شود.

اولین بار حالت فوق العاده در سینا اکتبر گذشته و بعد از کشته شدن ۳۳ نفر از نظامیان مصری در حمله یک گروه افراطی وابسته به گروهک داعش اعمال شد و از آن زمان تا کنون این ممنوعیت هر سه ماه یکبار در ماه های ژانویه و آوریل تمدید شده است.

گفتنی است صدها نفر از نیروهای ارتش و پلیس مصر بعد از برکناری محمد مرسی رئیس جمهوری سابق این کشور در سال ۲۰۱۳، در حمله افراد مسلح به شمال سینا کشته شده اند.