سفیر ایران در کویت:

ظریف حامل پیام دوستی و مودت برای کویت است

سیاسی

علیرضا عنایتی با تاکید بر اهمیت سفر وزیر امور خارجه ایران به کویت و دیدار وی با رهبران سیاسی این کشور گفت: وی حامل پیام دوستی و مودت برای کویت است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، علیرضا عنیاتی در کنفرانسی مطبوعاتی عنوان کرد: ظریف در جریان سفر ۶ ساعته خود با شیخ «صباح الخالد» همتای کویتی خود دیدار کرده و آخرین تحولات منطقه و پرونده روابط طرفین را مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد. به گفته وی ظریف پیش از ترک کویت در محل اقامت خود کنفرانس مطبوعاتی برگزار می کند.

عنایتی در مورد اهداف سفر ظریف به کویت گفت: هدف از این سفر گفتگو با مقامات کویت در مورد مسائل مختلف از جمله توافق هسته ای ایران با ۱+۵ و دیگر مسائل حائز اهمیت برای منطقه است. وی تاکید کرد: ظریف حامل پیام محبت و دوستی و مامور انتقال این پیام است که منطقه بیش از پیش به همکاری و همدلی در زمینه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و امنیتی نیاز دارد.

سفیر ایران در کویت با اشاره به اینکه منطقه در راستای رایزنی و هماهنگی و تقویت همکاری به ویژه بعد از امضای توافق هسته ای ایران نیاز به چنین سفرهایی دارد، بر تمایل ایران بر تحکیم روابط با تمام کشورهای منطقه تاکید کرد.

عنایتی با بیان این که نباید به اظهارات غیر رسمی و غیر شفاف توجه شود، تصریح کرد: باید به اظهارات حسن روحانی رئیس جمهوری ایران مبنی بر تحکیم روابط ایرانی-عربی توجه داشته باشیم. شایسته است کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به اظهارات رسمی توجه کنند. به گفته وی صدای این شورا باید صدای همکاری باشد و پرونده تردیدها و اظهارات و نظریات برگرفته از توهم، مداخله و نگرانی برچیده شود.

گفتنی است وزیر امور خارجه ایران محمد جواد ظریف روز یکشنبه ۴ مرداد اولین مرحله از دور جدید سفر های منطقه ای خود را آغاز می کند. وی پس از کویت به قطر و سپس به عراق خواهد رفت.