داود اوغلو:

تا زمانی که تهدید علیه ترکیه باقی است، عملیات ادامه دارد

سیاسی

نخست وزیرترکیه گفت عملیات نظامی علیه گروه های تروریستی علیه هدف واحدی نیست بلکه تا زمانی که تهدیدات علیه ترکیه وجود داشته باشد این عملیات ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، احمد داود اوغلو در کنفرانسی مطبوعاتی در آنکارا گفت: ترکیه آماده شدیدترین واکنش ها به هر گونه تهدید از جانب عناصر تروریستی است.

وی از شهروندان ترکیه حفظ آرامش و اعتماد به دولت در مبارزه با گروه های تروریستی را خواستار شد. نخست وزیر ترکیه با اشاره به اینکه پلیس ۵۹۰ نفر را در ارتباط با گروه های تروریستی طی دو شب در ۲۲ استان بازداشت کرده است، تاکید کرد: هر گونه اقدام غیر قانونی مترتب مجازات خواهد بود و تمام کسانی که به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم در قتل دو نیروی پلیس دست داشتند، بازداشت شده اند.

وی با اشاره به گفتگوی تلفی با مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق تصریح کرد: بارزانی در این گفتگو بر همبستگی با ترکیه تاکید کرده و گفته است: عملیات نظامی علیه داعش و پ.ک.ک عادلانه است. این در حالی است که گزارش رسانه ها خلاف این ادعا را نشان می دهد. بر این اساس رئیس اقلیم کردستان عراق خواهان توقف حملات هوایی ترکیه به پایگاه‌های حزب منحله کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) شده است.

روز گذشته دفتر نخست وزیری ترکیه از حمله نیروهای مسلح این کشور علیه اهداف گروهک داعش در شمال سوریه و پ.ک.ک در شمال عراق خبر داد. بر این اساس جنگنده های ترکیه انبارهای سلاح، پایگاه های لجستیک، مخفیگاه ها و دخایر جدید و کلاسیک گروهک پ.ک.ک در شمال عراق و پایگاه های داعش در شمال سوریه را بمباران کرده اند.