دبیر شورای عالی ایرانیان خارج از کشور:

وارد دوران «گشایش» شده ایم

دبیر شورای عالی ایرانیان خارج از کشور با اشاره به اینکه موفقیت در مذاکرات هسته ای راه حل مشکلات اقتصادی را هموار کرد، گفت: امروز با پشتوانه این اقتدار سیاسی می توان مسایل و مشکلات اقتصادی را حل کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کردستان، سید جواد قوام شهیدی، شامگاه شنبه(سوم مرادماه) در نشست هم اندیشی کردستانی‌های خارج از کشور و علاقمندان به سرمایه گذاری در استان کردستان با اشاره به اینکه بیستمین سفر استانی دولت تدبیر و امید با دیگر سفرهای استانی رئیس جمهور متمایز است، اظهار کرد: در شرایطی این سفر انجام می شود که ما در دوران پسا تحریم بسر می بریم.

وی افزود: خوشبختانه مصوبه شورای امنیت نیز به نفع ایران بود و این یک موفقیت افسانه ای محسوب می شود که کمتر مورد تصور بود.

دبیر شورای عالی ایرانیان خارج از کشور عنوان کرد: در طول تاریخ چنین مسئله ای وجود نداشته است که کشوری با مذاکره و منطق خود را از زیر بار تحریم ها خارج کند، به همین دلیل ما این مسئله را به فال نیک می گیریم.

وی تصریح کرد: با خروج از مرحله ی تحریم، اقتصاد مقاومتی ما به نقطه های خوبی می رسد و دولت نیز تاکید دارد که اقتصاد مقاومتی ادامه پیدا کند.

قوام شهیدی با بیان اینکه در دیگر سفرهای استانی، مردم از شرایط تحریم و مشکلات ناشی از آن گلایه مند بودند، ذکر کرد: اکنون وارد دوران گشایش شده ایم و با رویکرد جدیدی که صورت گرفته، می توانیم موفقیت های بسیاری را کسب کنیم.

وی با بیان اینکه اقدام دیپلمات‌های ما در مذاکرات تاریخ ساز بود که موجب تحول جدی در کشور خواهد شد، ادامه داد: عملکرد کشور ما باعث شد که کشورهای مقابل و به ویژه آمریکا احساس کنند که کلاه سرشان رفته است.

دبیر شورای عالی ایرانیان خارج از کشور در ادامه سخنان خود تاکید کرد: امروز ایران وارد باشگاه قدرت شده است و می تواند جایگاه بسیار مهمی هم در منطقه و هم در معادلات جهانی داشته باشد.

وی بیان کرد: امروز با پشتوانه این اقتدار سیاسی می توان مسایل و مشکلات اقتصادی را نیز حل کرد.

قوام شهیدی در بخشی دیگر از سخنان خود به فعالیت شورای عالی ایرانیان خارج از کشور اشاره و عنوان کرد: تسهیل کردن ارتباط ایرانیان خارج از کشور با داخل کشور و ارائه خدمات موثر و بهتر به آنها از جمله فعالیت های این شوراست.

وی ادامه داد: ما آمادگی این را داریم که قطار اقتصادی کشور را روی ریل اصلی آن حرکت دهیم و با کمک ایرانیان خارج از کشور یک جهش بزرگ اقتصادی را در کشور ایجاد کنیم.

دبیر شورای عالی ایرانیان خارج از کشور ادامه داد: در حال حاضر حجم رقابت‌ها و علاقمندی به حضور در عرصه های اقتصادی ایران هم از طرف ایرانیان خارج از کشور و هم از طرف شرکت های مالی خارج از کشور بسیار بالا رفته است و این مسئله می تواند به تحرک و جهش اقتصادی کشور کمک زیادی کند.

وی در پایان با اشاره به اینکه برای جذب سرمایه گذاری های بزرگ ما نیازمند ظرفیت سازی های خوب هستیم، خاطرنشان کرد: از ایرانیان خارج از کشور درخواست داریم که با نگاه جدیدی به مسایل اقتصادی استان کردستان و کشور توجه کنند و ما نیز تسهیلات لازم را در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهیم داد.

انتهای پیام

کد N899195