بحرین سفیر خود را از ایران فرا خواند

تسنیم نوشت:

بحرین سفیر خود را در اعتراض به آنچه که اظهارات خصمانه ایران توصیف کرد، برای مشورت از تهران فرا خواند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رویترز ، بحرین سفیر خود را در اعتراض به آنچه که اظهارات خصمانه ایران توصیف کرد، برای مشورت از تهران فرا خواند.

پیش از این وزیر کشور بحرین با تکرار ادعاهای بی اساس کشورش درباره ایران، از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس خواست که برای تحقق اهداف امنیتی ملت‌های منطقه، همکاری‌های مستمر خود را تقویت کنند.

وی با اشاره به آنچه آن را دخالت‌های ایران در امور داخلی بحرین خواند، گفت: این دخالت‌ها کاملا رد شده است. وزیر کشور بحرین مدعی شد که ایران در قاچاق مواد منفجره و سلاح و مهمات به بحرین دست دارد و گروه‌های تروریستی را برای حمله به مردم بی‌گناه بحرین آموزش می‌دهد.

مرضیه افخم سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات وزیر کشور بحرین درباره ایران گفت: جمهوری اسلامی همواره با رفتار مسئولانه در مسیر ثبات و امنیت منطقه گام برداشته است.

وی به مقام های بحرینی توصیه کرد به جای فرافکنی و جو سازی منفی ، به ریشه مشکلات خود توجه کنند و با اقدامات اعتمادساز، زمینه مناسب و لازم را برای گفتگوهای جدی به منظور حل معضل سیاسی آن کشور فراهم سازند.

ملت بحرین از سال 2011 در مخالفت با دیکتاتوری خاندان حاکم در این کشور اعتراض های گسترده‌ای را علیه این خاندان آغاز کرده‌اند. بحرین با این اعتراض‌ها به شدت برخورد کرده است به گونه ای که تاکنون بیش از 150 تن از شهروندان بحرینی در اثر سرکوب اعتراض‌ها به شهادت رسیده‌اند. شیوه تعامل بحرین با اعتراض‌های مسالمت‌آمیز مردمی هر روز انتقادهای شدیدی را در صحنه بین المللی علیه مقامات بحرینی به همراه داشته است.

4949

کد N899133