ایران، یمن و سوریه؛ موضوع دیدار وزیر خارجه مصر با سران کشورهای شورای همکاری خلیج فارس

عراق

وزیر خارجه مصر در سفر دوره‌ای خود به کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس با پادشاه عربستان و مقامات امارات و کویت دیدار و با آنها درخصوص اوضاع سوریه، یمن و توافق هسته‌ای ایران و غرب بحث و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه الاخبار لبنان، سامح شکری، وزیر خارجه مصر در سفرش به عربستان با ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان دیدار و بر پایبندی قاهره به حمایت از ریاض در حمایت از عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور فراری یمن و هرگونه اقدامات در چارچوب بین‌المللی برای مخالفت با توافق هسته‌ای ایران تاکید کرد.

ملک سلمان درخصوص اوضاع منطقه‌ای با سامح شکری صحبت کرده و تاکید کرد که به عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور مصر و مردم این کشور افتخار می‌کند.

وی پس از ریاض راهی امارات شده و در آنجا با عبدالله بن زاید آل نهیان، همتای اماراتی خود درخصوص مسائل مشترک بحث و گفت‌وگو کرد.

شکری گفت: عبدالفتاح سیسی به نگرانی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس از توافق هسته‌ای ایران و غرب توجه می‌کند و از کمک به آنها دریغ نمی‌ورزد.

دو طرف درخصوص اوضاع منطقه به ویژه اوضاع سوریه بحث و گفت‌وگو کردند.

وزیر خارجه مصر درپایان سفرش به امارات این کشو را به مقصد کویت ترک و با صباح الخالد الاحمد الصباح، وزیر خارجه این کشور درخصوص مسائل مشترک میان دو کشور بحث و گفت‌وگو کرد.

انتهای پیام

کد N898762