عارف: اصلاح‌طلبان عقب‌نشینی نمی‌کنند

اصلاح‌طلبان,لرستان,محمدرضا عارف,انتخابات مجلس دهم

محمدرضا عارف گفت: عده‌ای که مسئولیتی در برگزاری انتخابات ندارند از ماه‌ها قبل اصلاح‌طلبان را با عناوین مختلف از جمله "رد صلاحیت" تهدید می کنند و اصرار دارند جریان اصلاح طلب در انتخابات شرکت نکنند اما اصلاح‌طلبان باید نشان دهند با تهدیدهای اینچنینی عقب‌نشینی نمی‌کنند و در انتخابات حضور جدی خواهند داشت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، رئیس بنیاد امید ایرانیان در دیدار جمعی از نخبگان استان لرستان با اشاره به اظهارنظر حاضرین در جلسه در ارتباط با فعالیت‌های بنیاد امید ایرانیان خاطرنشان کرد: تلاش ما این است که که انتخاباتی پرشور و با مشارکت حداکثری مردم را در اسفندماه داشته باشیم.

وی افزود: بنیاد امید ایرانیان با نگاهی درازمدت تشکیل شد و نتیجه انتخابات 92 نگاهی بود که در بنیاد امید ایرانیان دنبال می شد یعنی حاکم شدن عقلانیت و خرد جمعی در فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی. در بنیاد امید ایرانیان اصرار داریم فعالیت حزبی انجام ندهیم.

وی با اشاره به روند طی شده در بعد از حوادث ناگوار 88 در کشور اظهار کرد: بسیاری از فعالان رقیب اصلاحات بعد از حوادث 88 بر این باور بودند فاتحه اصلاحات خوانده شده است و حتی تعبیر "مرگ اصلاحات" را به کار می بردند. در آن فضایی که ناامیدی در بدنه اصلاح‌طلبان حاکم بود تلاش کردیم با ایجاد انگیزه برای جوانان و ایجاد شور انتخاباتی، در انتخابات حضور جدی و تاثیر گذار داشته باشیم و خوشبختانه در این مسیر موفق بودیم.

عارف در ادامه با بیان اینکه در انتخابات خرداد 92 فرصت ارزشمندی برای نظام خلق شد تا برخی از عوارض ناگوار 88 ادامه پیدا نکند گفت: بعد از برگزاری ارزشمند انتخابات ریاست جمهوری تلاش کردیم حفظ فضای انتخابات و سرمایه اجتماعی عظیم ایجاد شده در اولویت قرار بگیرد به همین دلیل فعالیت جدی می‌کنیم تا انتخابات اسفند 94 در تراز بالاتری از انتخابات ریاست جمهوری 92 با همکاری با همه دست‌اندرکاران امر انتخابات برگزار شود.

رئیس بنیاد امید ایرانیان انتخابات مجلس شورای اسلامی را برای اصلاح طلبان بسیار مهم و حیاتی دانست و گفت: پتانسیل اصلاح طلبان مطمئنا بیش از 50 درصد رای است و در گذشته به خصوص در انتخابات دوم خرداد 76 نشان داده شد مردم به تفکر اصلاح طلبی علاقه‌مند هستند و در صورت وحدت و همگرایی بین جریان اصلاح طلب و رقابت عادلانه و قانونی بین جریان‌های مختلف سیاسی نتیجه انتخابات مجلس به کام اصلاح طلبان خواهد بود.

عارف شعار اصلی اصلاح طلبان در انتخابات اسفند را " ارتقاء جایگاه مجلس" عنوان کرد و گفت: جریان رقیب اصلاحات می خواهد اصلاح‌طلبان را درگیر حاشیه کند باید مراقبت کرد با حفظ انسجام تشکیلاتی درگیر حاشیه ها نشویم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ویژگی‌های استان لرستان اشاره کرد و گفت: مردم استان لرستان مظهر صبر،ایمان،شکیبایی،تلاش و خستگی‌ناپذیری هستند و همواره در حالی که مشکلات را به جان خریده‌اند خواستار حیثیت کشور و بزرگ‌داشت نام و یاد شهیدان و ارزش‌های انقلاب اسلامی بوده‌اند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: متاسفانه این استان دچار محرومیت و دردهای مزمن است باید اقدامات قابل توجه‌ای برای توسعه استان صورت بگیرد. البته مردم نجیب لرستان در عین تحمل مشکلات همواره مدافع عظمت و استقامت کشور بوده و هستند.

براساس این گزارش، در ابتدای این دیدار برخی از نخبگان استان لرستان گزارشی از وضعیت سیاسی،فرهنگی و اقتصادی این استان ارائه کردند.

انتهای پیام

کد N898734