موافقت ترکیه با درخواست آمریکا در زمینه استفاده از پایگاه هوایی اینجرلیک

آنکارا سرانجام با درخواست ایالات متحده آمریکا در زمینه استفاده از پایگاه هوایی اینجرلیک در استان آدانا به منظور مقابله با گروه داعش در عراق و سوریه موافقت کرد.

موافقت ترکیه با درخواست آمریکا در زمینه استفاده از پایگاه هوایی اینجرلیکآنکارا سرانجام با درخواست ایالات متحده آمریکا در زمینه استفاده از پایگاه هوایی اینجرلیک در استان آدانا به منظور مقابله با گروه داعش در عراق و سوریه موافقت کرد.

 

 

 


همزمان جنگنده های اف ۱۶ ترکیه مواضع داعش را در نزدیکی شهر مرزی کیلیس در خاک سوریه هدف قرار دادند. این نخستین بار است که ترکیه علیه داعش دست به حمله هوایی می زند.

آنکار مبارزه علیه داعش را پس از آن جدی گرفت که با تهدید های امنیتی شدیدتر این گروه روبرو شد. در حمله انتحاری یک عضو وابسته به داعش در شهر عمدتا کردنشین سوروچ سی و دو نفر جان باختند.

در پی آن عملیات گسترده پلیس ترکیه برای شناسایی و دستگیری اعضای وابسته به داعش آغاز شد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه می گوید: «حکومت و دولت ما در پاسخ به هر حمله ای، اقدامات لازم را انجام خواهد داد. ما همه تدابیر احتیاطی ضروری را برای تامین امنیت و آرامش ملتمان در نظر خواهیم گرفت. این اقدامات از شب گذشته آغاز شده و ادامه می یابد.»

پلیس از شامگاه پنجشنبه در چندین عملیات در ۱۶ استان ترکیه ۲۹۷ نفر از جمله ۳۷ تبعه خارجی را به ظن همکاری با گروه داعش، احزاب چپ تندرو و پ کا کا دستگیر کرده است.

منبع: یورونیوز

52310

کد N898712