سردار عبداللهی: قطعه چهارم کنارگذر جنوبی تهران سال آینده افتتاح می شود

سپاه پاسداران,قرارگاه سازندگي خاتم الانبياء,بزرگراه

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در جریان بازدیداز قطعات 2 و 4 عملیات اجرایی کنار گذر جنوبی تهران از افتتاح قطعه چهارم این کنارگذر در سال آینده خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار عباد الله عبدالهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در حاشیه بازدید از روند اجرایی کنارگذر جنوبی تهران گفت: با توجه به توان بسیار بالایی که قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) اعم از نیروی انسانی متخصص و بیش از500 دستگاه ماشین آلات در این پروژه به کار گرفته است، نسبت به برنامه زمان بندی جلو هستیم .

وی افزود: در قطعه چهارم به طول تقریبی 40 کیلومتر نزدیک به 45 درصد عملیات زیر سازی انجام شده است که با این وضعیت پیش بینی می کنیم ظرف مدت یک سال آینده این قطعه به بهره برداری رسیده و به آزاد راه قم - تهران و در نهایت به آزاد راه حرم تا حرم و به شهر گرمسار متصل شود.

سردار عبداللهی در ادامه تصریح کرد :پروژه کنار گذر جنوبی تهران طی یک قرار داد 4 ساله پیش بینی شده است که طبق برنامه ریزی صورت گرفته، در صورت تامین مالی به موقع می توانیم زمان را تا 25 درصد کاهش داده و این پروژه بزرگ را در مدت 3 سال مورد بهره برداری قرار دهیم.

براساس این گزارش، پروژه آزاد راه کنار گذر جنوب تهران (آبیک-چرمشهر) یکی از بزرگترین پروژه های آزاد راهی کشور است که نزدیک به 40 روز پیش توسط معاون اول رئیس جمهور کلنگ زنی شد. طول این آزاد راه حدود 160 کیلومتر است و حجم عظیم ترافیکی غرب و شمال غرب کشور را به آزاد راه حرم تا حرم متصل می کند.

انتهای پیام

کد N898593