تشرف بانوی مسیحی به مذهب تشیع در حرم رضوی

اسلام,شیعه

‌یک بانوی مسیحی پس از ماه‌ها تحقیق و مطالعه در حرم مطهر رضوی به دین اسلام ایمان آورد و شهادتین را بر زبان جاری کرد.

‌یک بانوی مسیحی پس از ماه‌ها تحقیق و مطالعه در حرم مطهر رضوی به دین اسلام ایمان آورد و شهادتین را بر زبان جاری کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، کاترینا شولدو بانوی 25 ساله مسیحی پس از ماه‌ها تحقیق و مطالعه و چندین جلسه گفت‌وگو با کارشناسان پاسخگویی به سوالات دینی حرم مطهر رضوی و اخذ پاسخ‌های مناسب برای شبهات خود، در جوار بارگاه منور رضوی پس از ادای شهادتین به دین اسلام ایمان آورد و مذهب تشیع را برای خود برگزید.

این بانوی تازه‌مسلمان شده 25 سال دارد؛ مذهب مسیحی داشت و در کشور جمهوری چک سکونت داشت. وی فارغ‌التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه چک و در حال حاضر مشغول تدریس است.

این بانوی تازه‌مسلمان، انگیزه انتخاب دین اسلام و مذهب تشیع را دستورالعمل‌های جامع این دین عنوان کرد و گفت: اسلام دین کاملی است که پاسخگوی تمامی نیازهای انسان است و دستورالعمل‌های جامعی برای خوب زیستن دارد.

این استاد دانشگاه از نحوه آشنایی با دین مبین اسلام گفت: برای سفر به کشور ترکیه رفته بودم که هنگام اذان کلماتی را شنیدم که حس عجیبی در من بوجود آورد. بسیار منقلب شدم؛ ناخواسته کلمات را ادا می‌کردم بدون آنکه معانی آن را درک کنم.

وی گفت: پس از بازگشت به کشورم به مطالعه دین اسلام پرداختم و درباره این صوت دلنشین تحقیق و نسبت به دین اسلام شناخت پیدا کردم و سرانجام این دین را به عنوان کامل‌ترین دین پذیرفتم و پاسخ سوالاتم را در این دین یافتم.

این بانوی مسلمان شده که پس از اسلام آوردن نام «زهرا» را برای خود برگزید، افزود: آشنایی با دوستان ایرانی و مشاهده رفتار و کردار آنان و انجام مطالعه و تحقیق موجب شد تا نسبت به شناخت دین اسلام کنجکاوتر شده و مسیر زندگی‌ام را انتخاب کنم و برای رسیدن به آرامش بیشتر به دنبال گمشده خود بگردم.

وی ادامه داد: من برای اینکه مسلمان شوم قرآن و نهج‌البلاغه را بسیار مطالعه کردم و از سایت‌های اسلامی کمک گرفتم. از اینکه توفیق حضور در فضای ملکوتی حرم امام رضا(ع) را به دست آوردم، خوشحالم. من نمی‌توانم آن چیزی که درباره دین اسلام در قلبم است بیان کنم اما با تشرف به دین اسلام و مسلمان شدن دوباره احیا شدم.

انتهای پیام

کد N898570