آلمان برای مقابله با حملات سایبری آماده می‌شود

آلمان

رسانه‌های آلمانی با اشاره به برنامه‌های جدید وزارت دفاع این کشور اعلام کرده‌اند، ارتش آلمان قصد دارد تا تمرکز بیشتری بر اینترنت داشته و قابلیت‌های حمله خود در حوزه سایبری را افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری راشا تودی، رسانه‌های آلمانی در گزارش‌های خود به سندی تحت عنوان "دستورالعمل استراتژیک دفاع سایبری" اشاره می‌کنند. براساس این سند، آلمان از اینترنت و سایر حوزه‌های ارتباطی مانند دریا، زمین و فضا به عنوان "اتاق عملیات" جدید استفاده خواهد کرد.

دستورالعمل‌های این سند جدید نه تنها امور دفاعی بلکه موارد تهاجمی را نیز در بر می‌گیرد. به موجب این سند ارتش آلمان مسئول پاسخگویی حملات سایبری خواهد بود و برای انجام هرگونه عملیات سایبری در داخل و خارج آلمان آماده خواهد شد. آلمان برای دستیابی به اهداف باید منابع IT خود را افزایش و سامان دهد.

اورسلا فون درلاین، وزیر دفاع آلمان طی مصاحبه‌ای در این باره اظهار کرد: تهدیدات ناشی از جاسوسی و خرابکاری سایبری کشورها را در آستانه درگیری‌های سایبری قرار داده است. یک کشور هر چه پیشرفته‌تر و ماشینی‌تر باشد تهدیدات جدی‌تری در این حوزه متوجه آن خواهد بود.

انتهای پیام

کد N898543