ایمیل‌های هیلاری کلینتون زیر ذره‌بین مقام‌های قضایی آمریکا

وزارت دادگستری آمریکا در حال بررسی درخواست دو تن از بازرسان برای انجام تحقیقات کیفری از وزیر امور خارجه سابق آمریکا درباره استفاده از ایمیل شخصی در انجام کارهای دولتی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، این بازرسان از وزارت دادگستری آمریکا خواسته‌اند تا در این باره تصمیم بگیرد که آیا هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا و نامزد ریاست جمهوری 2016 در دورانی که ریاست وزارت امور خارجه را برعهده داشته، اطلاعات محرمانه را به صورت نادرستی اداره کرده یا خیر. آن‌ها به این مساله پرداخته‌اند که کلینتون حین فعالیت در سمت وزیر امور خارجه از ایمیل شخصی خود برای کار استفاده می‌کرد.

هیلاری کلینتون مکررا گفته است که در استفاده از ایمیل‌ شخصی برای انجام کارهای دولتی هیچ قانونی را نقض کرده و از طریق ایمیل شخصی‌اش اطلاعات محرمانه‌ای ارسال نکرده است.

استفاده شخصی کلینتون از پست الکترونیک شخصی نخستین بار در مارس 2015 مورد توجه قرار گرفت و باعث انتقادهای زیادی از جانب مخالفان سیاسی شده است. هیلاری کلینتون سال گذشته میلادی تمامی ایمیل‌های کاری خود را که بالغ بر 55 هزار صفحه از گزارش کاری چهار ساله خود بود، به وزارت امور خارجه آمریکا تقدیم کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا حال با بررسی این اطلاعات اعلام کرده است، در برخی از این ایمیل‌ها اطلاعات حساس و محرمانه بوده است. البته به این معنا نیست که در زمان ایمیل این مطالب، آن اطلاعات محرمانه بوده است.

انتهای پیام

کد N898512