بازداشت موقت فرماندهان ارشد سابق ارتش اسرائیل در لندن

رئیس سابق اطلاعات ارتش اسرائیل اخیراً توسط افسران کنترل مرزی انگلیس در فرودگاه لندن به صورت موقت بازداشت شد و خروجش از این کشور به تاخیر افتاد اما علت این بازداشت مشخص نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه اورشلیم پست، آموس یادلین، رئیس سابق اطلاعات ارتش اسرائیل به کانال 2 اسرائیل گفت که هیاتی از افسران دفاعی سابق اسرائیل شامل گابی اشکنازی و دان هالوتز، روسای سابق وزارت جنگ سه‌شنبه هفته قبل وارد فرودگاه لندن شدند.

این هیات از فرماندهان بازنشسته وزارت جنگ اسرائیل به عنوان بخشی از هیات اسرائیلی از جانب اندیشکده مطالعات امنیت ملی تحت نظارت دانشگاه تل‌آویو به انگلستان سفر کردند.

یادلین گفت: این بازداشت موقت چند دقیقه طول کشید. آنها چند سوال پرسیدند و سپس ما را آزاد کردند.

وی بدون هیچ رخداد دیگری به اسرائیل بازگشت.

این حساسیت در اسرائیل به وجود آمده که احتمال دستگیری مقام‌های سیاسی و دفاعی سابق و کنونی اسرائیل در خارج از سرزمین‌های اشغالی به ویژه کشورهایی که جوامع حامی فلسطین در آنها فعالیت می‌کنند و به دنبال پیگرد قراردادن مجرمان جنگی هستند، وجود دارد.

ماه گذشته میلادی هم شائول موفاز، فرمانده سابق وزارت جنگ اسرائیل بدون هیچ رخدادی به انگلستان رفت و سپس به اسرائیل بازگشت و این در حالی بود که گزارش‌هایی درباره خطر دستگیری وی وجود داشت.

انتهای پیام

کد N898477