گزارش مهر از دستور صحن علنی بهارستان؛

بازنگری قانون استخدامی شهرداری‌ها/ وزیر 2 کارته ارشاد در راه مجلس

سیاسی

مجلس شورای اسلامی این هفته شاهد حضور وزیر ارشاد برای پاسخ به سوال یک نماینده خواهد بود؛ جنتی پیش از این، دو کارت زرد دریافت کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی هفته جاری خانه ملت، علاوه بر بررسی دستورکارهای قبلی، چند دستور کار جدید و دو مورد سوال از وزرای دولت را نیز در برنامه خود خواهند داشت.

در این هفته و در صحن علنی بهارستان، ادامه رسیدگی به «طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز» در دستور کار نمایندگان خواهد بود؛ تاکنون ۹ ماده از ۱۳ ماده این طرح بررسی و تصویب شده است.

نمایندگان مردم در مجلس در این هفته همچنین گزارش کمیسیون اجتماعی را درباره «لایحه تسری مواد ۷۹ و ۸۳ قانون استخدام نیروی انتظامی به کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» بررسی می‌کنند؛ تقاضای تغییر دستور این لایحه در جلسه علنی ۳۱ تیرماه سال‌جاری به تصویب نمایندگان رسیده بود.

رسیدگی به گزارش کمیسیون اجتماعی مجلس درباره «طرح بازنگری مقررات اداری و استخدامی شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور»، از دیگر دستورکارهای این هفته مجلس شورای اسلامی خواهد بود که در صورت فراهم شدن فرصت، نوبت به آن خواهد رسید.

احتمال می‌رود رسیدگی به «طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده» هم که پیش از این و با تغییر دستور و بر اساس اولویت در برنامه مجلس قرار گرفته است، این هفته در دستور کار نمایندگان قرار گیرد.

سؤال ملی از وزیر نیرو/ سومین سوال از وزیر دو کارته ارشاد

در جلسه علنی روز سه‌شنبه سئوال ملی نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه از حمید چیت‌چیان وزیر نیرو و سئوال ملی سیدناصر موسوی‌لارگانی نماینده مردم فلاورجان از علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح و بررسی خواهد شد. وزیر ارشاد، پیش از این دو کارت زرد از مجلس دریافت کرده است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این هفته همچنین انتخاب یک نفر از همکاران خود را به عنوان عضو ناظر در هیات نظارت بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت در دستور کار خواهند داشت.

انتخاب این عضو ناظر بر اساس بند ۵ ماده ۱ قانون نظارت بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت مصوب ۲۰ شهریورماه ۱۳۷۳ صورت می‌گیرد.