در دیدار قائم مقام وزیر خارجه سوئیس

امیرعبداللهیان تاکید کرد: ضرورت حل و فصل بحران سوریه و یمن از طریق گفت‌وگوهای داخلی

سوريه,حسين اميرعبداللهيان,معاون عربي و آفريقاي وزارت امور خارجه,يمن

قائم مقام وزیر امور خارجه سوئیس در سفر خود به تهران با حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و بر ضرورت همکاری دو کشور در مسائل مهم منطقه‌ای و جهانی تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیرعبداللهیان در این دیدار با تأکید بر حق مردم سوریه و یمن در تعیین سرنوشت خود، اظهار داشت: فشارهای برخی کشورها برای برکناری دولت قانونی سوریه توأم با حمایت مادی و نظامی از گروه‌های تروریستی، بدعت خطرناکی بوده است که منجر به تقویت گروه‏‌های تروریستی شده و به تهدیدی برای کشورهای منطقه و جامعه بین‌المللی تبدیل گردیده است.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به ضرورت حل و فصل بحران سوریه و یمن از طریق گفت‌وگو بین همه طرف‌های داخلی، همچنین نسبت به شکل گیری همکاری های لازم منطقه ‏ای در مقابله متعهدانه و مسئولانه با تروریسم و افراطی گری در سوریه و عراق ابراز امیدواری کرد.

در این دیدار، قائم مقام وزیر امور خارجه سوئیس نیز ضمن مثبت ارزیابی کردن همکاری‏های دو کشور به همراه سازمان ملل متحد در کمک به بهبود وضعیت انسانی در سوریه، خواستار ادامه این همکاری‏‌ها شد.

وی همچنین توافق هسته ‏ای جمهوری اسلامی ایران با 1+5 را زمینه ساز تاثیرگذاری بیشتر ایران در ارتباط با کشورهای منطقه ارزیابی کرد .

انتهای پیام

کد N898317